Суд скасував рішення про призначення Поклонської в.о. прокурора Криму

Окружний адміністративний суд м. Києва своєю постановою визнав протиправним і скасував рішення президії Верховної Ради АР Крим від 10 березня 2014 р., яким виконання обов'язків прокурора Криму покладено на Наталію Поклонську.

Окружний адміністративний суд м. Києва своєю постановою визнав протиправним і скасував рішення президії Верховної Ради АР Крим від 10 березня 2014 р., яким виконання обов'язків прокурора Криму покладено на Наталію Поклонську, тим самим задовольнивши відповідний позов в.о. генпрокурора Олега Махніцького. Про це повідомили у Головному управлінні представництва в суді, захисту інтересів громадян та держави при виконанні судових рішень, передає прес-служба Генеральної прокуратури України.

Як зазначають у прокуратурі, вирішуючи спір, суд виходив з положень Конституції України, згідно з якими прокуратура України становить єдину систему (ст. 121), а організація і порядок діяльності її органів визначаються законом (ст. 123). Ці конституційні положення не допускають будь-яких винятків щодо врегулювання правовими актами Верховної Ради АР Крим організації і порядку діяльності органів прокуратури, призначення на посаду та звільнення з посади прокурора АР Крим.

"За таких обставин суд дійшов висновку про обґрунтованість доводів позову щодо виключного повноваження генерального прокурора України призначати прокурора АР Крим за погодженням з Верховною Радою Криму", - йдеться в повідомленні.

Як зазначають у ГПУ, оскаржуване рішення президії Верховної Ради Криму порушує правові основи діяльності прокуратури, принципи єдності та централізації її системи, прийняте поза межами правового поля, з перевищенням повноважень, визначених законодавством України.

Нагадаємо, 11 березня 2014 р. Генеральна прокуратура України розпочала кримінальне провадження щодо Поклонської за співучасть у діях, спрямованих на захоплення державної влади.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся