Суд зобов'язав власника "Дельта Банку" повернути 4 млрд гривень боргу "Ощадбанку"

Понеділок 17 жовтня 2016 12:02
Суд зобов'язав власника "Дельта Банку" повернути 4 млрд гривень боргу "Ощадбанку"
Фото: суд зобов'язав Лагуна виплатити 4,2 млрд грн "Ощадбанку"

Суд відмовився задовольнити апеллляцию Миколи Лагуна

Апеляційний суд Києва зобов'язав колишнього власника "Дельта Банку" Миколи Лагуна погасити 4,2 млрд гривень боргу перед державним "Ощадбанком". Відповідне рішення суд виніс 5 жовтня 2016 року.

Згідно з документом, суд відмовився задовольнити апеляційну скаргу Лагуна і залишив без змін рішення Печерського райсуду Києва від 12 березня щодо виконання зобов'язань за договором поруки.

Так, Лагун як поручитель за невиконаними зобов'язаннями "Дельта Банку" за договорами про відкриття та ведення кореспондентських рахунків повинен був погасити заборгованість перед Ощадбанком в сумі 948 млн грн, 111,8 млн доларів і 12,45 млн євро(за офіційним курсом НБУ на 5 жовтня в сукупності - 4,2 млрд грн).

У свою чергу, Лагун просив суд визнати договір поруки від 6 листопада 2014 року перед Ощадбанком недійсним. Екс-власник "Дельта Банку" посилався на те, що він, як поручитель, який є фізичною особою, а не фінансовою установою і у нього немає відповідної ліцензії, а тому він не мав права доручатися перед "Ощадбанком".

Суд прийшов до висновку, що аргументи апеляційної скарги є безпідставними, оскільки у разі поруки фізособою договір не потребує наявності ліцензії. У зв'язку з цим Лагуну було відмовлено в задоволенні зустрічного позову, а попереднє рішення Печерського райсуду залишилося без змін.

Нагадаємо, на початку вересня суд визнав правомірність ліквідації "Дельта Банк".

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся