Суд Англії визнав виключне право на апеляцію щодо "боргу Януковича"

Новини Фінанси 26.07.2017 - 13:16
Фото: суд Англії визнав право України на апеляцію (flickr.com ell-r-brown)
Фото: суд Англії визнав право України на апеляцію (flickr.com ell-r-brown)

Виконання попереднього рішення суду призупинено

Високий суд Англії визнав виключне право України на розгляд Апеляційним судом Англії скарги на своє останнє рішення у справі так званого "боргу Януковича". Про це повідомляє прес-служба Міністерства фінансів України.

Як повідомляється, суд на своєму засіданні 26 травня 2017 року розглянув ряд невирішених питань за результатами свого попереднього рішення про спрощений порядок судового провадження, про який клопотала Україна.

Зокрема, суд розглянув заяву України про подальше зупинення виконання судового рішення до завершення розгляду апеляційної скарги Україні в англійській Апеляційному суді, який відбудеться не раніше 2018 року.

За результатами засідання, суд прийняв позицію України і припинив подальше виконання свого попереднього рішення до завершення розгляду апеляційної скарги України.

При цьому, незважаючи на спроби Росії встановити обтяжливі для України умови подання і розгляду апеляції, суд Англії визнав виключне та безумовне дозвіл на оскарження свого рішення.

Крім того, головуючий суддя Блер зазначив, що таке рішення прийнято у зв'язку з тим, що апеляція має реальні шанси на успіх.

Також суд відмовив у задоволенні клопотання довіреної особи (представника Росії, - ред.) щодо забезпечення витрат і погодився з позицією України, що питання відшкодування витрат довіреної особи на судовий розгляд має бути детально вивчено судом, який відбудеться не раніше завершення розгляду апеляційної скарги Україні.

Нагадаємо, Міністерство фінансів України подало в англійський Апеляційний суд скаргу на рішення по так званому "боргу Януковича", згідно з яким Україна зобов'язана повернути Росії 3 млрд доларів.