Будівництво Керченського мосту завдало непоправної шкоди екології Криму, - прокуратура

Фото: будівництво Керченського мосту (most.life)
Фото: будівництво Керченського мосту (most.life)

Прокуратура розслідує порушення правил екологічної безпеки при будівництві моста

Будівництво транспортного переходу через Керченську протоку здійснюється з грубим порушенням правил екологічної безпеки, шкодить екосистемі Азовського моря, призвело до екологічного забруднення значної території України, завдало непоправної екологічної шкоди півострова Тузла, яка полягає у його знищенні як унікального природного об'єкта та інші тяжкі наслідки природного довкілля Про це йдеться в повідомленні прес-служби прокуратури Криму.

Як повідомляється, прокуратурою Автономної Республіки Крим спільно з слідчим відділом Головного управління Національної поліції в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом порушення правил екологічної безпеки під час будівництва транспортного переходу через Керченську протоку на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим (за ознаками кримінального злочину , передбаченого ст 236 КК України).

За інформацією фахівців Інституту водних проблем і меліорації НАН України, орієнтовні збитки, завдані навколишньому середовищу Чорного і Азовського морів при будівництві Керченського мосту, при необхідності зміцнення морських берегів, складуть не менше 10 млрд грн.

Правоохоронці також повідомили, що в даний час в Київському науково-дослідному інституту судових експертиз Міністерства юстиції України проводиться комплексна комісійна інженерно-екологічна експертиза.

Зазначимо, що згідно ст. 1 Закону України "Про ратифікацію Договору між Україною і Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки" від 20.04.2004 № 1682-IV, врегулювання питань, що відносяться до акваторії Керченської протоки, здійснюється за угодою між сторонами.

Відповідно до статті 3 Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України", внутрішні морські води і територіальне море України навколо Кримського півострова, територія виключної (морської) економічної зони України вздовж узбережжя Кримського півострова і прилеглого до узбережжя континентального шельфу України, на які поширюється юрисдикція органів державної влади України згідно з нормами міжнародного права, Конституції та законів України

Нагадаємо, прокуратура Нідерландів розслідує участь семи місцевих компаній у будівництві Керченського мосту в окупованому Криму.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся