ru ua

Вартість сланцевого газу українського видобуткуі не перевищить 130 дол. за тис. куб. м

Вартість сланцевого газу українського видобутку становитиме 120-130 дол. за тис. куб. м. Про це заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров в ефірі "Шустер Live" на телеканалі "Інтер".

Вартість сланцевого газу українського видобутку становитиме 120-130 дол. за тис. куб. м. Про це заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров (на фото) в ефірі "Шустер Live" на телеканалі "Інтер".

"Зараз ми закуповуємо газ у Росії за 530 дол. (за тисячу куб. м)... Такої ціни у світі немає... А вартість сланцевого газу, який ми будемо добувати... з усіма витратами сягне 120-130 дол.", - сказав Азаров.

Він також зазначив, що видобуток сланцевого газу почнеться в Україні в 2015 р.

Нагадаємо, вчора українська компанія ООО "Надра Юзівська" і Royal Dutch Shell підписали операційну угоду, яка фактично дозволяє почати роботу на Юзівському родовищі газу, тобто видобуток сланцевого газу.

"Це безпосередньо та угода, яка надає в повному обсязі дозвіл на інвестування і роботи на Юзівській площі. З сьогоднішньої доби фактично і юридично розпочинаються роботи Royal Dutch Shell в Україні", - сказав міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький.

За базовим сценарієм, Україна зможе видобувати на Юзівській і Олеській (на останній видобуток планує здійснювати Chevron) площах 15 млрд куб. м газу в рік. А оптимістичний сценарій передбачає видобуток у пікові роки близько 50 млрд куб. м газу.

Промисловий видобуток газу на Юзівській і Олеській площах, за озвученими раніше даними, має початися в 2017 році, але зараз Азаров говорить про 2015 р. Буріння на Юзівській площі повинне початися вже в 2013 році, досвідчено-промислова розробка - в 2015 році. Початок робіт на Олеськой площі намічений на 2014 рік, дослідно-промислова розробка - в 2016 році.

Україна у видобутку сланцевого газу бачить джерело своєї енергетичної незалежності від Росії. Проте вигоди від видобутку сланцевого газу дещо меркнуть на тлі заяв різних експертів у сфері екології про те, що методи такого видобутку загрожують навколишньому середовищу. При використанні фрекінгу, який вважається новим екологічно щадним методом видобутку газу, в сланцеві пласти під великим тиском закачується вода, змішана з піском і хімікатами.