Україна та Shell підписали операційну угоду про роботу на Юзівському родовищі

Українська компанія ООО "Надра Юзівська" і Royal Dutch Shell підписали операційну угоду, яка фактично дозволяє почати роботу на Юзівському родовищі газу.

Українська компанія ООО "Надра Юзівська" і Royal Dutch Shell підписали операційну угоду, яка фактично дозволяє почати роботу на Юзівському родовищі газу, тобто видобуток сланцевого газу. Про це повідомляє прес-служба Кабміну.

Підписання відбулося в четвер, 12 вересня, в Гаазі (Нідерланди), повідомив журналістам міністр енергетики і вугільної промисловості України Едуард Ставицький (на фото).

"Це безпосередньо та угода, яка надає в повному обсязі дозвіл на інвестування і роботи на Юзівській площі. З сьогоднішньої доби фактично і юридично розпочинаються роботи Royal Dutch Shell в Україні", - сказав Едуард Ставицький.

Міністр підкреслив, що відповідно до підписаної угоди про розподіл продукції на першому етапі Royal Dutch Shell вкладе в геологічну розвідку близько 500 млн. доларів, а взагалі інвестиції компанії у промислову розробку і побудову комунікацій на Юзівській площі оцінюються в обсязі 10 млрд. доларів.

Нагадаємо, 24 січня компанія Shell, ТОВ "Надра Юзівська" і уряд України оголосили про підписання угоди про розділ продукції на розвідку, розробку і видобуток вуглеводнів на Юзівській ділянці, розташованій на території Донецької і Харківської областей України.

Згідно з підписаною угодою, компанія Shell і "Надра Юзівська" мають по 50% частки участі кожна. Shell буде оператором проекту, відповідальним за всі роботи в рамках угоди. Права і зобов'язання інвесторів будуть визначені в угоді про операційну діяльність, яку належить підписати після висновку УРП.

Угода про розділ продукції підписана строком на 50 років. Початковий етап геологічного вивчення передбачає отримання двомірних і тривимірних сейсмічних даних і буріння 15 свердловин на Юзівській ділянці.

Як повідомлялося, в травні 2012 року міжвідома комісія по УРП визначила переможцями конкурсу на розробку Юзівської площі компанію Shell, Олеської площі (Львівська та Івано-Франківська обл.) - Chevron. В середині січня 2013 року Донецька і Харківська обласні ради погодили проект УРП по Юзівській площі.

За базовим сценарієм, Україна зможе видобувати на Юзівській і Олеській площах 15 млрд куб. м газу в рік. А оптимістичний сценарій передбачає видобуток у пікові роки близько 50 млрд куб. м газу.

Промисловий видобуток газу на Юзівській і Олеській площах має початися в 2017 році. Буріння на Юзівській площі повинне початися вже в 2013 році, досвідчено-промислова розробка - в 2015 році. Початок робіт на Олеськой площі намічений на 2014 рік, дослідно-промислова розробка - в 2016 році.

Україна у видобутку сланцевого газу бачить джерело своєї енергетичної незалежності від Росії. Проте вигоди від видобутку сланцевого газу дещо меркнуть на тлі заяв різних експертів у сфері екології про те, що методи такого видобутку загрожують навколишньому середовищу. При використанні фрекінгу, який вважається новим екологічно щадним методом видобутку газу, в сланцеві пласти під великим тиском закачується вода, змішана з піском і хімікатами.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся