Степанов представив концепцію реформ медицини в Одеській області

НовиниМедицина    17.05.2017 - 13:46
Фото: Максим Степанов на презентації
Фото: Максим Степанов на презентації

Концепція передбачає низку реформ і інновацій у медичній сфері

Голова Одеської ОДА Максим Степанов 17 травня в Одесі представив концепцію розвитку системи охорони здоров'я в області, яка передбачає низку реформ і інновацій у медичній сфері. Про це повідомляє прес-служба відомства.

"Тема якості медицини є дуже болючою для жителів Одеської області, опитування відносять її до найбільш актуальних проблем регіону. Саме тому з перших днів своєї роботи на посаді разом з колегами ми почали розробляти концепцію розвитку галузі, яка дозволила б максимально ефективно використати наявні ресурси та поліпшити якість медичних послуг для населення", - зазначив Степанов в ході презентації.

За його словами, на сьогоднішній день медична галузь області поглинає колосальний ресурс, який використовується неефективно, при цьому якість і доступність медичних послуг абсолютно не відповідають очікуванням людей.

У той же час, як заявив Степанов, основним результатом запланованої ним медичної реформи стане побудова ефективної системи медицини за принципом "гроші йдуть за пацієнтом". "Фінансуватимуться не койко-місця і стіни в лікарнях, а конкретні медичні послуги людям", - зазначив він.

Ключовою складовою реформи стане створення 9 госпітальних округів на основі реальних потреб громадян у різних видах медичної допомоги.

"Взагалі, поділ регіону на госпітальні округи - це практика, яка буде вводитися по всій Україні. Але Одеська область відрізняється від інших тим, що ми відмовилися від сліпої нарізки округів за адміністративно-територіальним принципом. Замість цього ми поставили в центр процесу інтереси пацієнтів, провели рейтингування лікарень, визначили маршрути доступності пацієнтів в медичні установи і таким чином повністю адаптували ідею госпітальних округів до реалій Одеської області. Тепер у нас буде 9 госпітальних округів. При цьому медичні установи районного рівня працюють і будуть працювати. Їх структура буде оптимізована і перебудована відповідно до реальної потреби в медичних послугах", - підкреслив Степанов.

Представлена концепція також передбачає введення в Одеській області системи дистанційних консультацій з використанням відеозв'язку (технології телемедицини) - кожен житель області зможе отримати консультацію висококваліфікованого фахівця, перебуваючи в кабінеті свого сімейного лікаря або в районній лікарні. Для цього буде створено дистанційний консультаційний центр, в якому цілодобово чергуватимуть лікарі широкого спектру медичних спеціальностей.

Крім того, в кожній лікарні районного рівня буде діяти відділення невідкладної медичної допомоги (за моделлю Emergency room). В цьому розділі пацієнт зможе цілодобово отримати якісну багатофункціональну медичну допомогу хірургічного, терапевтичного, травматологічного та педіатричного напрямку.

"Представлена концепція - це якісний і закінчений документ. За кожною цифрою, кожним кроком стоять серйозні розрахунки та аналіз. Ми переконані, що її втілення в життя вже найближчим часом дозволить досягти головної мети - підвищити якість та доступність медичних послуг для людей на всіх рівнях медичної допомоги", - підкреслив Степанов.

На сьогоднішній день в Одеській області діють 174 установи, що надають медичну допомогу населенню, з них 79 - лікарні. Загальна кількість ліжок у лікарнях становить понад 16,5 тис. Всього в області працює 7,5 тис фахівців і 14 тис. молодших спеціалістів з медичною освітою.

Як повідомлялося, реформа медицини в Одеській області є одним з ключових напрямів Стратегічного плану дій на 2017-2019 роки під назвою "Розумний регіон", який Степанов презентував у березні 2017 року.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top