ru ua

США заявили про максимальну активність підводних човнів РФ за 25 років

США заявили про максимальну активність підводних човнів РФ за 25 років Ілюстративне фото (defenselink.mil)

Члени НАТО стурбовані зростанням активності російського підводного флоту на півночі Атлантики

Російські підводні човни посилили присутність у північній частині Атлантичного океану до максимального рівня активності за 25 років. Про це заявив командувач військово-морськими операціями США адмірал Джон Річардсон в інтерв'ю "Голосу Америки"

За його словами, члени НАТО стурбовані зростанням активності російського підводного флоту на півночі Атлантики.

"Мова йде про максимальний рівень активності за 25 років", - сказав адмірал, додавши, що у Вашингтоні не виключають, що Росія може спробувати з використанням підводних човнів підключитися до підводних кабелів, які з'єднують Північну Америку і Європу, або пошкодити їх.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Росія перекинула близько 40 бойових кораблів в Азовське море. Це переважно катери Федеральної служби безпеки і військові катери.

Як відомо, у 2003 році Україна підписала з РФ міжнародний двосторонній договір "Про співпрацю у використанні Азовського моря і Керченської протоки". У документі йдеться, що Азовське море - це внутрішні води України і Російської Федерації, тому що так сталося історично". По договору, торгові судна і військові кораблі під прапором України або Росії можуть вільно перебувати в будь-якій точці Азовського моря і Керченській протоці.