ua en ru

У США оприлюднили звіт лобістів, як працювали на Зеленського

У США оприлюднили звіт лобістів, як працювали на Зеленського Фото: Володимир Зеленський (РБК-Україна)

Американська компанія виконувала послуги, спрямовані "покращення іміджу" партії та самого Зеленського

Американська лобістська компанія Signal Group Consulting, LLC співпрацювала із командою Володимира Зеленського у період другого туру президентських виборів в Україні. Як передає РБК-Україна із посиланням на "Голос Америки", дані про отримані кошти за свою роботу сама компанія передала до Міністерства юстиції США.

Зокрема, як зазначено у звіті, роботу на користь Володимира Зеленського у Вашингтоні компанія виконала у період з 3 квітня до 21 травня 2019 року. У документах зазначено, що гонорар компанії за послуги становив 60,000 доларів, також зазначена стаття відшкодування витрат це ще 9,371.80 доларів

Встановлено, що контракт за реєстраційним номером 6661 сторони підписали 3 квітня. Також у додатках А і В вказано сторони контракту: Signal Group Consulting, LLC та "Володимир Зеленський - Слуга народу, за посередництва Маркуса Коена". Коен у документі вказав свою адресу як: Київ, Велика Васильківська, 72 Торговельний центр "Олімпійський", 2 поверх. Мета угоди: підняти "імідж" Володимира Зеленського і "Слуги народу".

У пункті 3 документа зазначається, що Маркус Коен на період дії контракту має законні повноваження діяти від імені Зеленського. Робота компанії Signal Group Consulting завершилась 21 травня 2019.

У діяльність Коена входили обов'язки з організації програми громадських зв’язків та зв’язків з урядом, представлення іноземного клієнта американським медіа, організацію медіа інтерв’ю, зустрічей з представниками мозкових центрів та експертами, надання стратегічних консультацій стосовно медіа США та урядових відносин.

Відомо, що Signal Group контактувала з медіа організаціями CNN та Washington Post, але повідомлень про інтерв’ю немає.

У додатку до звіту описані дії Компанії у рамках угоди зі Зеленським. Лобісти контактували з офісами конгресменів, сенаторів, Державним департаментом та ін. Виходячи із опису, вилено, що делегація команди Зеленського мала "зустріч/екскурсію" у Білому домі 17 квітня.

Варто додати, що у той же день від команди Зеленського з'явилося спростування підтримки з боку американських лобістів.

Нагадаємо, ще 18 квітня зявилося розслідування про те, що тоді ще кандидат у президенти Володимир Зеленський найняв американську лобістську фірму Signal Group Consulting .