США та їхні європейські союзники засудили позицію РФ і КНР по Сирії

Середа 05 жовтня 2011 17:29

США та їхні європейські союзники піддали критиці рішення Росії і Китаю накласти вето на резолюцію Ради Безпеки ООН по Сирії. У документі не вживалося слово "санкції", але говорилося про можливість застосувати заходи проти влади Сирії - у випадку якщо вона не припинить репресії проти опозиції, повідомляє радіо "Свобода".
Представник США при ООН Сьюзан Райс заявила, що Вашингтон "обурений" блокуванням резолюції.
Франція і Німеччина, які разом з Великобританією та Португалією були авторами проекту резолюції, заявили, що день голосування став "сумним днем" для сирійського народу.
Сирія, зі свого боку, назвала день голосування "історичним".
Пояснюючи рішення Росії, представник при ООН Віталій Чуркін заявив, що в резолюції "не були враховані формулювання про неприпустимість зовнішнього збройного втручання" в Сирії.
Китай охарактеризував зміст документа як тиск на Сирію "всліпу".

Нагадаємо, Росія і Китай при голосуванні в Раді Безпеки ООН наклали вето на проект резолюції, яка засуджує владу Сирії і передбачає санкції щодо цієї країни.

В ході голосування за прийняття документа виступили 9 країн, 4 утрималися. Росія і Китай виступили проти ухвалення резолюції, скориставшись правом вето, що в кінцевому підсумку вирішило долю голосування.

Раніше МЗС РФ засудив текст даної резолюції, оскільки, на думку російського зовнішньополітичного відомства, він містить санкції "карального" характеру.

Західні країни мали намір прийняти зазначену резолюцію, оскільки, на їх думку, режим Президента Башара Асада використовує неприйнятні заходи для придушення антиурядових виступів в республіці. За деякими даними, з весни ц.р. від рук поліції та армії загинули понад 2,7 тис. осіб. Дамаск ці дані заперечує, говорячи про 700 убитих співробітників поліції і військовослужбовців. Також влада Сирії заявляє, що всі загиблі "мирні громадяни" були добре озброєні і організовані, основна їх мета - дестабілізація режиму і повалення законної влади.

 

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся