ru ua

У США хочуть посилити податкові вимоги до компаній

У США хочуть посилити податкові вимоги до компаній Фото: у США можуть посилити вимоги до компаній

Введення нових правил пов'язують з публікацією "панамських документів"

Білий дім подав на розгляд Конгресу США нові правила, які повинні сприяти підвищенню прозорості в банківській системі і допомогти правоохоронним органам відстежити таємних власників компаній. Про це йдеться в заяві глави Мінфіну США Джейкоба Лью, направленій в Конгрес, передає Associated Press.

Зокрема, компанії повинні будуть повідомляти податковим органам додаткову інформацію про своїх власників.


Завдяки новим правилам також сподіваються перекрити лазівку, через яку зараз деякі компанії з іноземним капіталом можуть уникати звітності в податкову службу США.

Крім того, планується розширити повноваження Мін'юсту США, зокрема збільшити кількість випадків, коли відомство може запитувати інформацію при підозрі в корупції.

"Незаконна фінансова діяльність є однією з найважливіших проблем для Сполучених Штатів і наших партнерів по всьому світу", - пише Лью.

Він також підкреслив, що нові правила повинні допомогти Вашингтону боротися з приховуванням інформації про угоди і ухилення від сплати податків.

Як повідомляє агентство, введення нових правил пов'язують з публікацією "панамських документів".

"Ніхто не повинен ховатися в тіні від своїх юридичних зобов'язань, і ніхто не повинен грати за іншими правилами", - заявив заступник радника з національної безпеки з питань міжнародної економіки США Воллі Адеємо.

Нагадаємо, Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів (ICIJ) 9 травня опублікує пошукову базу даних з інформацією про більш ніж 200 тисяч офшорних компаній, які фігурують у "панамських документах".