ru ua

Терміни розгляду справ проти Тимошенко у зв'язку з діяльністю "ЄЕСУ" закінчилися, - Власенко

Терміни відновлених справ 2001-2003 рр., порушених відносно екс-прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко за наслідками діяльності корпорації "ЄЕСУ" в 1996-1997 рр., закінчилися. Про це на сьогоднішній прес-конференції заявив захисник Юлії Тимошенко Сергій Власенко, передає кореспондент РБК-Україна.

"Хочу нагадати, що справи 2001-2003 рр. були порушені за наслідками діяльності корпорації "ЄЕСУ" в 1996-1997 рр. Я не піднімаю питання, що всі терміни притягнення до відповідальності давно закінчилися. Відновлюючи порушення кримінальної справи відповідно до вимог карно-процесуального кодексу, перше питання, яке повинен був би розглянути прокурор або слідчий, - це чи не закінчилися терміни притягнення до відповідальності", - сказав Власенко.

Він також підкреслив, що ці справи порушувалися в 2001 р. напередодні парламентських виборів і, на його переконання, це безпосередньо пов'язано з передвиборними технологіями. Зараз ці справи поновлюються, щоб прибрати Тимошенко з передвиборної арени, відзначив Власенко.

"Ситуація дуже проста. За контрактом протягом року поставлявся природний газ до України (з Росії). Через рік після цього за позовом Державної податкової адміністрації, якою тоді керував пан Азаров... цей контракт був визнаний недійсним. Але газ поставлений, спожитий, а контракт недійсний. І відповідно до цього почалося: газ контрабандний, виручка перераховувалася незаконно, газ спожитий, а податки несплачені", - сказав захисник екс-прем'єра. Він додав: "Сьогодні ці справи знову реінкарнують без яких-небудь законних підстав і якої-небудь(законної) мотивації".