Середній тариф ГК ТЕС "ДТЕК Енерго" в січні-жовтні складе 1,1 грн/кВт-год

НовиниЕнергетика    26.10.2016 - 17:52
Сьогодні на ринку вугілля існують серйозні адміністративні обмеження, - Маляр
Сьогодні на ринку вугілля існують серйозні адміністративні обмеження, - Маляр

Середній тариф на відпуск тепловими генкомпаніями (ГК ТЕС) "ДТЕК Енерго" в січні-жовтні 2016 року складе близько 1,1 грн/кВт-год і, відповідно, ціни на вугілля в тарифі ТЕС становлять близько 1,3 тис. грн/тонна, повідомив агентству "Інтерфакс-Україна" глава департаменту дирекції з комерційної діяльності компанії Дмитро Маляр.

Він звернув увагу на те, що тарифи всіх генеруючих компаній галузі розраховуються Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), у межах бюджетного року. Наприклад, тариф на відпуск електричної енергії для ГЕС "Укргідроенерго" у третьому кварталі цього року зріс в 1,6 рази порівняно з другим кварталом.

"Але це не означає, що вода у Дніпрі для даної держкомпанії настільки подорожчала і хтось на цьому заробив. Це відображає виробничу динаміку поточних витрат даного виду генерації, яку регулятор врахував при поквартальній розбивці тарифу", - сказав він.

За словами Маляра, аналогічна ситуація складається і з тарифами інших генерацій, в тому числі і з тарифом для ГК ТЕС. У зв'язку з цим він закликав експертів і учасників ринку більш виважено і не поверхово підходити до висвітлення процесів, що відбуваються в стратегічно важливому для країни енергетичному секторі.

Представник "ДТЕК Енерго" вважає, що екс-член НКРЕКП Андрій Герус в одному зі своїх матеріалів використовував інформацію, яка вводить в оману громадськість і завдає шкоди діловій репутації компанії.

"Поточний тариф (для ГК ТЕС "ДТЕК", – ред.) у січні-жовтні становить 1,1 грн/кВт-год, відповідно, і ціни на вугілля в тарифі ТЕС в 2016 році далекі від заявлених експертом 2,2 тис. грн за тонну і становлять близько 1,3 тис. грн за тонну. Що стосується поточних змін світових цін на вугілля, то вони можуть бути враховані в тарифі ТЕС не раніше 2017 року. І це буде показник в середньому за 12 місяців 2016 року, а не рекордні ціни окремого взятого місяця. Так говорить чинна нормативна база", - підкреслив він.

Маляр зазначив, що сьогодні на ринку вугілля існують серйозні адміністративні обмеження.

"Ми можемо купити вугілля у державних підприємств строго за встановленою адміністративної ціною. Такі ж адміністративні ціни діють і для продажу на державні генеруючі підприємства. Це ті самі 1370 грн за тонну вугілля. Фіксовані ціни не можуть за визначенням відображати реалії світового ринку, частиною якого є і Україна", - сказав Маляр.

Він також закликав учасників вітчизняного енергетичного сектору об'єднати зусилля для досягнення спільної мети – встановлення ринкових механізмів, при яких ціни на вугілля будуть відображати ринкову ситуацію.

"ДТЕК Енерго" також нагадали, що купують вугілля у державних шахт за встановленою Міністерством енергетики та вугільної промисловості ціною 1,37 тис. грн за тонну (без ПДВ), як і інші учасники енергетичного ринку.

On Top