У списку найбільш корумпованих держструктур лідирує суд, - дослідження

Середа 17 червня 2015 18:03
У списку найбільш корумпованих держструктур лідирує суд, - дослідження
Фото: суди в Україні

Також до топ-5 входять міліція, прокуратура, медичні установи та ДАІ

Більше чверті (27%) жителів України вважають суди найбільш корумпованим державним органом. Про це з посиланням на дослідження TNS On-line track за травень 2015 р. повідомили у прес-службі TNS в Україні.

Також до топ-5 входять міліція, прокуратура, медичні установи та ДАІ.

Майже кожен десятий опитаний вважає, що всі перераховані державні структури однаково корумповані.

Незважаючи на такий результат, за минулий рік українці частіше давали хабарі в лікарнях та інших медичних установах - 84% хабарів опитаних припадало саме на цю сферу, тоді як суд і прокуратура є найменш поширеними структурами дачі хабарів.

Така різниця в репутації органів і реального рівня дачі хабарів, можливо, пов'язана з кількома факторами.

"По-перше, це частота звернення до тих або інших державних інстанцій, адже хворіють громадяни частіше, ніж звертаються до суду. А по-друге, хабарі в медицині є почасти добровільними, і в основному даються людьми за своєю волею, після надання послуг, і у якості "подяки", - йдеться в повідомленні.

Цікавою є оцінка корумпованості сфери освіти - по сприйняттю вона опинилася на останньому місці і сприймається як найменш корумпована структура в Україні. Проте за кількістю хабарів вийшла на друге місце. Таким чином, хабарі у сфері освіти сприймаються населенням як невід'ємна частина процесу отримання атестата або диплома.

У списку найбільш корумпованих держструктур лідирує суд, - дослідження

(Фото: рейтинг найбільш корумпованих організацій)

Що стосується подолання корупції, то українці дають неоптимістичні прогнози. Так, найбільш позитивно респонденти оцінюють темпи подолання корупції у сфері освіти - 37% вважає, що її можна подолати досить або дуже швидко, але майже стільки ж вважають, що цей процес буде дуже повільним. А судова система, завдяки своїй репутації, знову очолює ТОП організацій, найменш схильних до викорінення корупції. Майже половина українців впевнені, що викорінення хабарництва буде просуватися повільно або навіть вкрай повільно.

У списку найбільш корумпованих держструктур лідирує суд, - дослідження

П'ята хвиля дослідження проводилася із 15 по 21 травня 2015 р. методом онлайн-опитування. Географія дослідження: вся Україна, міське населення. Цільова аудиторія: чоловіки і жінки у віці від 18 до 55 років. Вибірка - 1000 осіб, квотна за статтю, віком, регіоном і розміром населеного пункту.

Нагадаємо, Україна у 2015 р. в рейтингу корупції, розрахованому Американською неурядовою організацією Social Progress Imperative за підтримки компанії Deloitte, зайняла 115 місце зі 133.

Як повідомлялося, Україна посіла 142-е місце в Індексі сприйняття корупції Transparency International за 2014 р.

Також Україна у 2014 р. зайняла 132-е місце серед 197 країн у рейтингу корупційних ризиків за версією некомерційної ділової асоціації TRACE International.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся