Спецслужби Туреччини ще до спроби путчу знайшли в країні 40 тисяч прихильників Гюлена

НовиниПолітика    31.07.2016 - 05:02
Фото: спецслужба МІТ вела стеження задовго до невдалої спроби перевороту в Туреччині
Фото: спецслужба МІТ вела стеження задовго до невдалої спроби перевороту в Туреччині

Серед них близько 600 - високопоставлені чиновники

Турецькі спецслужби задовго до спроби державного перевороту змогли ідентифікувати серед турецьких громадян десятки тисяч прихильників ісламського проповідника Фетхуллаха Гюлена, якого Анкара вважає головним ідеологом невдалого путчу, передає DW.

Так, розвідслужба MIT, починаючи з травня 2015 року, перехоплювала електронну переписку прихильників Гюлена, які використовували для конспірації додаток ByLock, що дозволяє обмінюватися зашифрованими повідомленнями.


Таким чином, було ідентифіковано майже 40 тисяч передбачуваних гюленистов, серед яких було близько 600 - високопоставлених військових.

Тим не менш, спецслужби так і не вдалося в цьому масиві листування знайти докази підготовки путчу. Тим більше, що багато хто з учасників зашифрованих чатів пізніше взяли участь у спробі державного перевороту. А за чотири дні до початку путчу розвідка передала Генштабу список з 600 імен передбачуваних гюленистов. Також передбачалося, що вони будуть відсторонені від своїх посад під час засідання військового керівництва в серпні.

Нагадаємо, у Туреччині закриють усі військові академії.

On Top