ru ua

Радник Путіна: російська промисловість є збитковою

Радник Путіна: російська промисловість є збитковою Фото: радник президента РФ Сергій Глазьєв

Російським держбанкам не вигідно видавати кредити виробничим підприємствам

Обсяг закредитованості російського промислового сектора становить близько половини всіх оборотних коштів підприємств. Про це заявив на першому засіданні тимчасової комісії Ради Федерації з моніторингу економічного розвитку радник президента Росії Сергій Глазьєв, повідомляє Російська служба BBC.

За інформацією Глазьєва, частка прибутку, яку підприємства спрямовують на погашення відсотків, вже перевищує 100%, тобто промисловий сектор Росії функціонує собі в збиток.

"Про які тенденції економічного розвитку при цьому каже пан Улюкаєв (міністр економічного розвитку, - РБК-Україна), я не розумію. Ситуація йде в рознос", - заявив радник президента.

Він також додав, що при рентабельності в машинобудуванні на рівні 2% важко очікувати інвестицій в цей сектор, тому гроші йдуть на біржові спекуляції, де рентабельність вища у багато разів.

"Чому сьогодні наші банки не дають кредити виробничим підприємствам? Тому що на валютному ринку 80% рентабельність. Валютні спекулянти витримають ключову ставку і в 20% і 30% річних", - сказав Глазьєв.

Нагадаємо, мінекономіки РФ оцінило новий антикризовий план уряду в 750 млрд рублів.