Радник Путіна Глазьєв вважає федералізацію України очевидною необхідністю

Четвер 06 лютого 2014 08:11
Радник Президента Росії Сергій Глазьєв вважає, що Україна повинна стати федеративною державою.

Радник Президента Росії Сергій Глазьєв вважає, що Україна повинна стати федеративною державою. Про це Він заявив в інтерв'ю Коммерсанту-Украина.

"Думаю, це вже не ідея, а очевидна необхідність. В рамках жорсткого унітарної держави буде йти постійне протистояння. Щоб його припинити, потрібна федералізація", - підкреслив радник Президента РФ Володимира Путіна.

За його словами, треба дати регіонам достатньо прав, можливість самостійно формувати свої бюджети і можливість часткового зовнішньополітичного самовизначення.

В якості прикладу він навів Гренландію.
"У світовій практиці є такі приклади, хоча вони і виглядають дивно з точки зору міжнародного права, коли в рамках однієї країни діють різні торгово-економічні режими. Наприклад, у складі Данії є Гренландія, при цьому Данія є частиною Євросоюзу, а Гренландія - ні. Так що це - здорова пропозиція для України", - зазначив Глазьєв.

За його словами, на сьогоднішній день економічні, культурні, людські зв'язки між областями Західної і Східної України менше, ніж зв'язки між Південно-Східною Україною і Росією, а також між західними областями і країнами Євросоюзу.

"Зараз це видно по механізмам культурного обміну, скоро це буде проявлятися і в економіці. Фактом є також те, що різні частини України тяжіють до різних торговельно-економічних утворень. При цьому областей, зацікавлених в Митному союзі, набагато більше, ніж тих, хто може розраховувати на реальну вигоду від вільної торгівлі з ЄС", - вважає він.

Нагадаємо, нардеп від фракції Партії регіонів Вадим Колесніченко має намір просити Президента Віктора Януковича розглянути можливість федералізації України.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся