ru ua

Рада опозиції має намір запропонувати ВР створити ТСК щодо порушень на виборах

Три опозиційні фракції парламентської опозиції мають намір обговорити і спільно внести на розгляд парламенту питання про створення тимчасової слідчої комісії Верховної Ради, яка повинна зайнятися розслідуванням порушень на виборах. Про це заявив лідер "Батьківщині" Арсеній Яценюк сьогодні на прес-коференції, передає кореспондент РБК-Україна. "У нас підготовлені проекти законів і знаю, що у наших політичних партнерів також вони є і для того, щоб це були ті проекти законів, які підтримуються всіма опозиційними фракціями. Ми обговоримо і внесемо правки в ці закони перед їх внесенням. В першу чергу, мова йде про виборчий процес. Нагадаю, що була спільна позиція опозиційних партій про створення тимчасової слідчої комісії про фальсифікування виборів і така комісія має бути створена », - сказав Яценюк.

Друга законодавча ініціатива, за словами Яценюка, буде стосуватися прийняття присяги двома парламентарями, які не склали присягу, але знаходяться в залі парламенту "за прізвищем Табалов". "Ми вважаємо, що це має стати предметом розслідування тимчасової слідчої комісії парламенту про неприйняття присяги цими двома особами. Така комісія повинна діяти протягом місяця і з'ясувати, чи дійсно приймалася присяга, чи вона все-таки не приймалася, як стверджує опозиція", - зазначив Яценюк.

Також він нагадав, що ще в минулому скликанні був прийнятий закон, який унеможливлює голосування за іншу людину. "Відповідно до закону про регламент Верховної Ради України, електронна система голосування може функціонувати тільки та, яка унеможливлює голосування за іншу людину і ми наполягаємо на дотриманні цього закону. Кілька механізмів вирішення цього питання є: ... це розпорядження керівника парламенту і це найправильніший , а інший механізм - це прийняття окремої постанови. Ми хочемо обговорити це питання на раді опозиції і прийняти єдине узгоджене рішення щодо виконання української Конституції і закону ... А то ми поки добиваємося виконання Конституції і закону через силові методи ", - сказав Яценюк.

Крім цього Рада опозиції обговорить і запропонує парламенту ввести кримінальну відповідальність за голосування чужими картками. "Такий проект закону також готовий і ми разом його обговоримо і як три опозиційні партії внесемо відповідний проект закону, який передбачатиме кримінальну відповідальність за голосування чужими картками", - сказав Яценюк.

Читайте також: Яценюк заявив про створення ради всіх опозиційних фракцій у ВР