ru ua

Рада Федерації денонсувала угоди про перебування Чорноморського флоту РФ в Україні

Рада Федерації на позачерговому засіданні у вівторок, 1 квітня 2014 р., схвалила закон про припинення дії російсько-українських угод щодо перебування Чорноморського флоту Росії на території України.

Рада Федерації на позачерговому засіданні у вівторок, 1 квітня 2014 р., схвалила закон про припинення дії російсько-українських угод щодо перебування Чорноморського флоту Росії на території України. Про це повідомляє РБК.

Зокрема, законом припиняється дія російсько-українських угод від 28 травня 1997 р. про параметри розділу Чорноморського флоту, про статус та умови перебування Чорноморського флоту на території України, про взаєморозрахунки, пов'язані з розділом та перебуванням Чорноморського флоту на території України, а також підписаної 21 квітня 2010 р. в Харкові угоди з питань перебування Чорноморського флоту РФ на території України.

"В результаті підписання 18 березня 2014 р. договору між РФ і Республікою Крим про прийняття в РФ Республіки Крим та утворення у складі РФ нових суб'єктів предмет російсько-українських угод втрачений через фактичне припинення правовідносин оренди РФ об'єктів Чорноморського флоту на території України", - йдеться в пояснювальній записці.

Зазначимо, 31 березня Держдума РФ припинила дію угод щодо перебування Чорноморського флоту РФ на території України. Відповідний проект закону, внесений на розгляд нижньої палати Президентом РФ Володимиром Путіним, депутати ратифікували в ході пленарного засідання.