ru ua

Держдума припинила дію угод про перебування ЧФ РФ на території України

Держдума припинила дії угод щодо перебування Чорноморського флоту РФ на території України.

Держдума припинила дії угод щодо перебування Чорноморського флоту РФ на території України. Відповідний проект закону, внесений на розгляд нижньої палати Президентом РФ Володимиром Путіним, депутати ратифікували в ході пленарного засідання.

Мова йде про угоди між Росією і Україною про параметри розділу Чорноморського флоту, про пов'язані з цим взаєморозрахунках, про статус і умови перебування ЧФ РФ на території України. Угоди були підписані у 1997 р.

Заступник міністра закордонних справ РФ Григорій Карасін в ході пленарного засідання пояснив, що на сьогоднішній день відсутні будь-які підстави для продовження правовідносин щодо розміщення об'єктів та персоналу Чорноморського флоту РФ на території України, включаючи зобов'язання російської сторони щодо надання Україні оплати або іншої компенсації за таке розміщення.

"Особливо хочу підкреслити, що така зміна обставин було викликано не діями РФ, як часто намагаються подавати на Заході, а подією крім, якщо не сказати всупереч її волі розвитком ситуації в Україні, відповіддю на яке і стало волевиявлення народів Криму", - сказав Карасін.

При цьому він не виключив, що у зв'язку з одностороннім припиненням Росією цих договорів можуть виникнути правові, фінансові, майнові та інші питання, які потребують врегулювання з українською стороною.

"Ми готові обговорювати ці питання з урядом України, який, як ми сподіваємося, буде сформований демократичним, конституційним шляхом, яка буде представляти все населення України не тільки на словах, але й на ділі", - підкреслив представник МЗС.

Нагадаємо, у квітні 2010 р. в Харкові влада України й Росії домовилися продовжити перебування Чорноморського флоту Росії в Україні до 2042 р. і прив'язати ціну оренди за його розташування до ціни на газ. Згідно із цими документами, платежі за газ здійснюються зі знижкою на величину зниження експортного мита при поставках газу в Україну, яка встановлюється урядом Росії, - зниження складе 100 дол. за 1 тис. куб. м, але не більше 30% від ціни газу, і розповсюджуватиметься на обсяги постачань 30 млрд куб. м у 2010 р. і 40 млрд куб. м в наступні роки.

У квітні 2010 р. було прийнято постанову уряду Росії №291, яка на 100 дол. знизила експортне мито на газ при постачанні в Україну. Ця постанова російським урядом поки не скасована.