Рада ЄС: Створення Національної ради Сирії - важлива віха на шляху налагодження внутрішньополітичного діалогу

Створення Національної ради Сирії (НРС), що складається з супротивників Президента країни Башара Асада, є "позитивною" віхою на шляху налагодження внутрішньополітичного діалогу. Така оцінка опозиційному органу Арабської Республіки дана в заяві Ради Євросоюзу.
"ЄС вітає прихильність НРС демократичним цінностям і принципам ненасильства", - наголошується в документі.
"Як тільки в країні почнуться справжні демократичні перетворення, ЄС почне розвивати нові багатообіцяючі відносини з Сирією по всьому спектру взаємних інтересів, включаючи надання країні допомоги і зміцнення торгових і економічних зв'язків", - підкреслюється в заяві.
Верховний представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Кетрін Ештон за підсумками сьогоднішньої зустрічі в Люксембурзі голів дипломатичних відомств блоку, у свою чергу, повідомила про плани союзу розширити санкції відносно Дамаску у зв'язку з репресіями влади країни, що продовжуються проти опозиції. Вона заявила про необхідність третього пакету обмежувальних заходів, особливо в світлі розчаровуючої промови Асада, з якою він виступив на минулих вихідних. У ній сирійський лідер застеріг від можливої іноземної інтервенції в країну.
Тижнем раніше в Туреччині була сформована так звана "Національна рада Сирії", яка оголосила, що "представлятиме інтереси сирійської революції" як усередині країни, так і за її межами. "Національна рада просить міжнародне співтовариство прийняти відповідальність із захисту сирійського народу від військових дій правлячого режиму", - заявили опоненти Асада на засновницькій зустрічі в Стамбулі.
З середини березня 2011 р. в Сирії продовжуються масові акції протесту. Учасники хвилювань вимагають відставки Президента країни Асада і проведення політичних реформ. Сирійська влада жорстко придушує несанкціоновані акції протесту, зокрема застосовуючи армійські підрозділи. За останніми даними, в результаті таких дій вже загинули більше 2,9 тис. осіб. США і Євросоюз ввели ряд санкцій відносно сирійського керівництва, а Рада Безпеки ООН засудила відкрите порушення прав людини і застосування зброї проти мирних мешканців. Зараз в РБ ООН ведуться дискусії про ухвалення резолюції щодо Сирії у зв'язку з протистоянням, що продовжується між опозицією та чинною владою.
22 вересня 2011 р. ЄС схвалив план розширення санкцій відносно Сирії, які також передбачають заморожування рахунків низки сирійських чиновників і заборону на відвідини ними країн Євросоюзу. Росія неодноразово висловлювалася проти одностороннього введення санкцій, указуючи на їх неефективність, а також суперечність принципам колективного вирішення міжнародних питань (перш за все в рамках ООН).
4 жовтня в Нью-Йорку в Раді Безпеки ООН пройшло голосування по запропонованому Францією, Великобританією, Німеччиною і Португалією проекту резолюції по Сирії. В ході голосування Росія і Китай скористалися правом вето, щоб заблокувати його ухвалення. За словами постійного представника РФ при ООН Віталія Чуркіна, запропонований документ був побудований на філософії конфронтації.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся