ru ua

ЄБРР буде продовжувати керувати проектами і підтримувати відносини з клієнтами в РФ, - заява

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) буде продовжувати керувати проектами і підтримувати відносини з клієнтами в Російській Федерації.

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) буде продовжувати керувати проектами і підтримувати відносини з клієнтами в Російській Федерації. Про це йдеться в заяві ЄБРР, оприлюдненій на його офіційному сайті.

Також ЄБРР збереже присутність у країні.

Водночас в заяві повідомляється, що більшість представників ради директорів ЄБРР, включаючи всі держави-члени ЄС, а також держав, що не входять в ЄС, дали чіткі розпорядження керівництва ЄБРР щодо неможливості здійснення нових інвестицій у Російської Федерації найближчим часом.

Як повідомляють в прес-службі банку, їх розпорядження послідували після заяви Європейської Ради минулого тижня, яка закликала держави-члени ЄС скоординувати свої позиції в раді директорів банку.

"Керівництво ЄБРР візьме до уваги дані розпорядження щодо підходу до здійснення операцій в Росії. Рада директорів ЄБРР представляє акціонерів банку (64 країни, а також Європейський Союз і Європейський інвестиційний банк)", - йдеться в заяві.

За перші шість місяців 2014 р. 19% інвестицій ЄБРР припали на Росію, в той час як 81% інвестицій припав на інші 34 країн діяльності банку. Також за перші шість місяців поточного року ЄБРР здійснив рекордні інвестиції в обсязі 3,6 млрд євро в країни регіону. Здійснені проекти відповідають найвищим вимогам банку, а його діяльність характеризується високою рентабельністю.

Нагадаємо, 16 липня 2014 р. Європейська Рада вирішила посилити санкції відносно РФ.

Зокрема, Європейська Рада рекомендувала Європейському інвестиційному банку призупинити фінансування нових проектів в Російській Федерації. Крім цього, держави-члени Європейського Союзу повинні координувати свої дії з Європейським банком реконструкції та розвитку з метою призупинення фінансування нових операцій в Росії.

Також, Європейська Рада закликала переглянути програми співробітництва між ЄС та РФ з метою призупинення деяких програм.