Sony відмовилася від продажу розважального бізнесу

НовиниТехнології    06.08.2013 - 12:45
Японська корпорація Sony Corp. відмовилася від пропозиції глави хедж-фонду Third Point Деніела Лоуба провести IPO розважального підрозділу компанії, продавши частину його акцій стороннім інвесторам.

Японська корпорація Sony Corp. відмовилася від пропозиції глави хедж-фонду Third Point Деніела Лоуба провести IPO розважального підрозділу компанії, продавши частину його акцій стороннім інвесторам, повідомляє Reuters.

На думку Лоуба, який контролює приблизно 7% капіталу Sony, це допомогло б покращити управління розважальними активами Sony, дозволило б наростити вкладення в пожвавлення бізнесу у сфері електроніки та збільшити ринкову вартість Sony на 60%.

Як зазначалося, первинне розміщення допоможе Sony розплатитися за боргами і забезпечить вільні кошти, які можна буде направити на розвиток. Сам Third Point готовий вкласти в IPO Sony Entertainment 1,5-2 млрд дол. Хедж-фонд є одним з головних власників акцій Sony, тому, зрозуміло, зацікавлений у збільшенні її біржової вартості.

Керівництво Sony ідею відкинуло, розраховуючи на синергію виробництва контенту та побутової техніки. "Рада директорів Sony одноголосно резюмувала, що збереження 100% нашого розважального бізнесу є найкращим шляхом розвитку і невід'ємною частиною стратегії Sony", - написав в оприлюдненому листі Лоубу виконавчий директор компанії Sony Кацуо Хіраї (на фото).

Рішення ради директорів було одноголосним: збереження повного контролю над бізнесом з випуску кінофільмів, ТБ-передач і музики має вирішальне значення для майбутнього успіху компанії, тому про продаж не може бути й мови. Починаючи із II фінансового кварталу Sony буде повідомляти детальнішу інформацію про підсумки діяльності розважального підрозділу, передає "Росія 24".

Лоуб, своєю чергою, висловив розчарування прийнятим рішенням і запевнив, що боротьба ще не закінчена. "Third Point сподівається на продовження діалогу з керівництвом Sony і має намір вишукувати нові можливості для збільшення доходів акціонерів Sony", - наголошується в заяві хедж-фонду.

З коментарем у відповідь Лоубу виступив актор, режисер і продюсер Джордж Клуні, заявивши в інтерв'ю виданню Deadline Hollywood, що глава Third Point - "звичайний авантюрист і спекулянт" і "такі люди, як Лоуб, небезпечні для кіноіндустрії".

Раніше повідомлялося, що хедж-фонд Third Point, який володіє 6,9% акцій Sony, пропонував японській корпорації продати 20%-у частку Sony Entertainment через IPO.

Нагадаємо, що минулий фінансовий рік виявився для компанії Sony не з легких. У I кварталі 2012-2013 ФР її чисті збитки зросли в 1,6 рази - до 314 млн дол. У II кварталі чистий збиток скоротився в 1,7 рази. Кварталом пізніше компанія продовжила нарощувати темпи, отримавши прибуток за підсумками III кварталу і вкотре зрізавши збиток за підсумками 9 місяців фінроку в 4 рази.

За результатами фінансового 2012-2013 року прибуток компанії склав 435,9 млн дол. проти збитку роком раніше.

Однак за підсумками I кварталу 2013-2014 ФР, що завершився 30 червня 2013 р., чистий прибуток Sony Corp. перевищив прогнози аналітиків, склавши 3,48 млрд ієн (35 млн дол.). Тим часом за аналогічний квартал роком раніше компанія отримала чистий збиток у розмірі 24,6 млрд ієн (251 млн дол.).

Компанія Sony була заснована в 1946 р. і є одним із провідних виробників електроніки у світі. Sony випускає аудіо- і відеопрогравачі, mp3-плеєри, DVD-програвачі, телевізори, монітори і електронні компоненти. Серед продуктів компанії такі бренди, як VAIO, Bravia і Walkman.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Теги: Sony
On Top