Згідно з опитуваннями, 39% громадян Ірландії планують підтримати бюджетний пакт ЄС на референдумі 31 травня

В Ірландії 39% жителів мають намір підтримати бюджетний пакт Євросоюзу на референдумі 31 травня 2012 р. Про це свідчить опитування, проведене місцевими ЗМІ, передає Associated Press. Голосувати проти має намір 30% респондентів.

Ірландія - перша держава ЄС, що ухвалила рішення провести референдум на предмет необхідності приєднання до бюджетного пакту.

Опит громадської думки також виявив, що 77% ірландців упевнені в домінуванні однієї або двох держав при ухваленні рішень на рівні всього ЄС. 69% опитаних вважають, що Німеччина володіє провідним голосом в ЄС, тоді як в домінуванні Франції упевнені 28%.

Нагадаємо, що бюджетний пакт зобов'язує його учасників мати профіцитний або хоч би бездефіцитний бюджет, причому цьому правило має бути закріплене законодавчо. Витрати держав-учасників пакту не можуть перевищувати його доходи більш ніж на 0,5% ВВП. Порушникам загрожує крупний штраф (до 0,1% ВВП), кошти від якого повинні прямувати в Стабфонд Євросоюзу. Додатково наголошується, що країни, державний борг яких перевищує 60% ВВП, зобов'язуються знижувати його як мінімум на 5% в рік.

Зазначимо, член виконавчого комітету Європейського центрального банку Йорг Асмуссен заявив, що положення бюджетного пакту Євросоюзу не будуть переглянуті.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся