Збори кредиторів ХТЗ дали згоду на проведення досудової санації підприємства

Збори кредиторів ХТЗ дали згоду на проведення досудової санації підприємства

Загальні збори кредиторів ПАТ "Харківський тракторний завод" (ХТЗ) дали згоду на проведення досудової санації підприємства. Про це йдеться в повідомленні прес-служби ХТЗ.

Свою згоду на проведення збори дали т. зв. забезпечені кредитори (вимоги яких забезпечені заставою майна підприємства). Із загальної кількості кредиторів, щодо вимог яких утворилася прострочена заборгованість, на зборах були присутні 90,35%.


У прес-службі відзначили, що, незважаючи на раніше заявлену відмову від участі у зборах кредиторів Спеціалізованої державної податкової інспекції (найбільшого кредитора) по обслуговуванню великих платників в місті Харкові також були присутні.

Як повідомив в.о. гендиректора ХТЗ В'ячеслав Шевченко, в результаті дій СБУ і податкової ХТЗ був змушений зупинити роботу і в даний час знаходиться на грані банкрутства.

"Єдиний можливий вихід із ситуації – досудова санація. Незважаючи на всі негативні фактори, які призвели до фінансової кризи, на даний момент ХТЗ як і раніше зберігає стійку позицію на ринку, конкурентну перевагу, виробничий і кадровий потенціал", - сказав Шевченко.

Голова ради "Всеукраїнської саморегулівної організації арбітражних керуючих "Асоціація антикризового менеджменту" В'ячеслав Лецкан підкреслив, що введення досудової санації, яка передбачає річну відстрочку на виплату кредиторам, дає шанс врятувати підприємство.

"У даній ситуації, щоб спробувати врятувати підприємство, це єдиний ефективний вихід. Підприємство пов'язане з замовленнями, державними, в тому числі. Якщо воно потрапить у процедуру банкрутства, жодна державна структура з ним договір на розміщення замовлення не укладе", - сказав Лецкан.

На його думку, введення досудової санації дозволить також новому власнику підприємства, президенту групи DCH Олександру Ярославському реалізувати плани розвитку заводу.

Вступ досудової санації підтримали 53,73% кредиторів, проти проголосували - 36,52%. Після зборів кредиторів В'ячеслав Шевченко вийшов до робітників підприємства, які проводили мітинг, вимагаючи від влади втрутитися і зупинити свавілля силових структур. Він розповів їм про прийняте рішення і висловив сподівання, що це дозволить нормалізувати роботу ХТЗ найближчим часом.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся