Пом'якшення обмежень на зовнішні запозичення слід супроводжувати кроками для врівноваження, - аналітик

Пом'якшення обмежень на зовнішні запозичення слід супроводжувати кроками для врівноваження. Так аналітик ІК «Тройка Діалог Україна» Марія Репко прокоментувала ініціативу Президента щодо відміни пом'якшення обмежень на зовнішні запозичення, зокрема зниження нормативу резервування по кредитах в іноземній валюті з 50 до 3%.

«Обмеження на зовнішні запозичення - і зокрема підвищення до 50% нормативу резервування по кредитах, що надаються компаніям, які не отримують валютної виручки, - були введені в кінці 2008 року на тлі банківської кризи, девальвації гривні і виниклих в зв'язку з цим проблем з обслуговуванням кредитів в іноземній валюті. Незважаючи на те, що саме такі кредити в 2008-2009 роках найчастіше ставали проблемними, ми як і раніше вважаємо, що їх не можна повністю виключити з системи, в якій більше половини позик обчислюється в іноземній валюті (головним чином в доларах). Разом з тим пом'якшення обмежень на зовнішні запозичення, на наш погляд, слід супроводжувати відповідними кроками для урівноваження. Більш того, ініціатором подібних заходів повинен бути сам НБУ, а не парламент. Той факт, що останній, по суті, просто віддав прямий наказ про зниження обмежень, викликає деякі побоювання за незалежність головного банку країни», - сказала аналітик.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся