Словенія попередила Хорватію про контроль над морем

Словенія попередила Хорватію про контроль над морем
Фото: Міро Церар (flickr.com-unwomen)

Словенія очікує від Хорватії виконання рішення суду в Гаазі щодо хорватсько-словенського кордону

Прем'єр-міністр Словенії Міро Церар заявив, що очікує від Хорватії виконання рішення суду в Гаазі щодо хорватсько-словенського кордону, і підкреслив, що словенська поліція вже контролює море. Про це повідомляє Vecernji.hr.

"Уряд інтенсивно діє за рішенням керівництва держави, щоб дати Хорватії достатньо можливостей змінити свою точку зору та підходи до виконання вердикту", - підкреслив словенський прем’єр.

За його словами, уряд Словенії буде рішуче діяти, якщо Хорватія не погодиться на поступки.

"З Хорватією ми повинні продовжувати діалог і дати їй шанс перестати порушувати міжнародне та європейське право та поважати зобов'язання, передбачені арбітражною угодою… Наша поліція вже контролює все море, яке знаходиться в рамках наших кордонах, але ми нічого не робимо щодо тих, хто перетинає море", - наголосив очільник уряду Словенії.

Нагадаємо, раніше Арбітражний суд в Гаазі встав на сторону Словенії у територіальній суперечці з Хорватією. Зокрема, суд постановив, що Словенія має право проходу до міжнародних вод через територіальні води Хорватії в Адріатичному морі. У суперечці навколо поділу Піранської затоки Словенія, за рішенням арбітражу, отримала три чверті площі цієї затоки. Ширина коридору, по якому словенські кораблі і літаки зможуть пересуватися без перешкод повинна становити 2,5 морських миль.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся