Наступні півроку будуть мляві для IPO українських компаній, - експерт

НовиниЕкономіка    01.11.2011 - 08:13

Четвертий квартал 2011 р. і перший квартал 2012 р. буде однаковою мірою млявими з точки зору кількості та обсягів розміщень українських компаній, вважає керівник відділу M&A Ernst&Young в Україні Владислав Остапенко.

"На мій погляд, ми можемо очікувати один, максимум два розміщення за цей період, якщо говорити про українські компанії, і найбільш ймовірно, що якщо існуюча тенденція і невизначеність щодо очікувань того, чи буде друга хвиля кризи, чи не буде, в чому саме і де основні ризики, пов'язані з цією хвилею, будуть зберігатися, то шанси, що IV і I квартал будуть активними, фактично дорівнюють нулю. А поки ситуація виглядає саме так", - вважає аналітик.

На його думку, основну активність у сфері IPO слід очікувати у другій половині наступного року.

"Певні надії ми покладаємо все-таки на осінь і, можливо, на травень-червень 2012 р., оскільки кількість компаній, які готувалися виходити на біржу ще в 2011 р. восени, вона досить велика. Згідно з того опитуванням, які ми проводили у травні серед інвестиційних банкірів, як українських, так і польських, серед юридичних радників, загальне число компаній, які готуються, роблять реальні кроки, а не просто говорять про це, за станом на травень оцінювалося близько 15 компаній. 6 компаній успішно завершили цей процес. Тому як мінімум 10 перебували на якийсь певній стадії підготовки, і якщо припустити, що вони будуть продовжувати цей процес зараз і на початку 2012 р., то потенційно 2012 р. ми можемо побачити близько 10-15 розміщень з України... Ми вважаємо, що пік активності доведеться на другу половину наступного року", - вважає експерт.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top