В системі е-декларування з'явилися підозрілі декларації, - нардеп

НовиниПолітика    19.08.2016 - 17:01
Фото: Іван Вінник
Фото: Іван Вінник

У системі з'явилася декларація, яка нібито належить члену НАЗК

Національне агенство з запобігання корупції (НАЗК) повинне заблокувати доступ до системи електронного декларування доходів державних службовців через неналежний рівень захисту інформації, яка у ній розміщується. Про це сьогодні під час прес-конференції заявив народний депутат від БПП Іван Вінник, передає кореспондент РБК-Україна.

"Я пропоную звернутися до НАЗК заблокувати зараз повністю доступ до цієї системи, адже вона є де-факто системою, яка компрометує державні антикорупційні органи і будь-яку людину, яка може сьогодні внести туди свої дані", - заявив Вінник.


За його словами, сьогодні у системі електронного декларування з'явилася декларація про доходи, яка нібито належить члену НАЗК Руслану Рябошапці, згідно з якою чиновник у 2015 році отримав 25 мільйонів гривень від невстановленого розробника програмного забезпечення. На думку нардепа, така декларація може бути підробкою і навряд чи насправді була подана самим Рябошапкою.

Фото: підозріла декларація

Вінник також зазначив, що незахищена система декларування наражає на небезпеку громадян через можливість доступу зловмисників до персональних даних.

"Це паспортні дані - серія, номер паспорта, ідентифікаційний код, це адреса проживання людини", - зазначив парламентар.

Нагадаємо, особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування подаватимуть електронні декларації про доходи з 1 вересня, заявила голова НАЗК Наталія Корчак.

On Top