Сирія стала повноправним учасником Конвенції про заборону хімзброї

Сирія стала повноправним учасником міжнародної Конвенції про заборону хімічної зброї, заявив повноважний представник країни в ООН Башар Джафарі. Цей крок, за його словами, було зроблено на виконання угоди, яка повинна дозволити уникнути удару по Сирії з боку США.

Сирія стала повноправним учасником міжнародної Конвенції про заборону хімічної зброї, заявив повноважний представник країни в ООН Башар Джафарі (на фото). Цей крок, за його словами, було зроблено на виконання угоди, яка повинна дозволити уникнути удару по Сирії з боку США, передає Reuters.

Тим не менше, кілька функціонерів ООН заявили пресі на умовах анонімності, що поки не можна безумовно стверджувати, що Сирія виконала усі умови приєднання до конвенції. За словами офіційного представника Організації Об'єднаних Націй, сирійська заявка на приєднання до конвенції знаходиться "на розгляді".

За словами Джафарі, сирійські запаси хімічної зброї були частиною системи стримувань щодо Ізраїлю. "Незважаючи на те, що це зброя стримування, настав час приєднатися до міжнародної угоди. Це жест, який демонструє нашу відданість забороні всіх видів зброї масового знищення", - сказав сирійський дипломат.

Сирія була однією з семи країн, що не приєдналися в 1997 р. до Конвенції про заборону хімічної зброї, яка зобов'язує всіх учасників ліквідувати запаси бойових отруйних речовин.

Нагадаємо, раніше вчора в ООН заявили, що отримали заявку Сирії на приєднання до Конвенції про заборону хімічної зброї.

Сполучені Штати вважають, що заявки Сирії на приєднання до Конвенції про заборону хімічної зброї, отриманої ООН у четвер, недостатньо для знищення її арсеналу небезпечної зброї. Держсекретар США Джон Керрі заявив, що Сполучені Штати наполягають на застосуванні сили проти режиму сирійського президента Башара Асада, якщо дипломатичні засоби не спрацюють.

США дали Сирії тільки 10 днів для підготовки передачі хімзброї під міжнародний контроль.

Говорячи про плани з передачі хімічної зброї під міжнародний контроль, Асад зауважив, що якби не було російської ініціативи, Сирії було б украй складно рухатися в напрямку підписання угоди про видачу хімічної зброї.

Він також заявив, що будь-яка війна проти Сирії знищить весь регіон і Близький Схід увійде в смугу нестабільності на десятки років.

Нагадаємо, що в результаті ймовірної хімічної атаки у Східній Гуті під Дамаском 21 серпня 2013 р. загинули сотні мирних жителів. Розвідка США практично не сумнівається, що хімічна зброя була застосована військами Асада. З цією версією погоджуються всі провідні країни Заходу. У той же час сирійська влада стверджують, що хімзброю застосували заколотники.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся