Сирія погодилася на план Кофі Аннана по врегулюванню конфлікту в країні

НовиниСуспільство    27.03.2012 - 15:06

Сирійський уряд погодився виконати план спецпредставника ООН Кофі Аннана, спрямованого на припинення насильства в цій країні, повідомляє телеканал Al Jazeera з посиланням на представника колишнього генерального секретаря міжнародної організації Ахмеда Фаузі.

"Сирійський уряд написав спецпредставникові Кофі Аннану, що згоден на виконання плану з шести пунктів, який був схвалений Радою безпеки Організації Об'єднаних Націй", - заявив Фаузі.

За словами представника екс-генсека ООН, Аннан бачить в цьому кроці сирійської влади серйозний крок уперед, який "може принести край насильству і кровопролиттю, а також надати допомогу постраждалим і створити сприятливі умови для політичного діалогу, який враховуватиме законні сподівання сирійського народу".

У відповідному листі сирійському уряду Аннан, який зараз знаходиться в Китаї, щоб заручитися підтримкою Пекіна, закликав Дамаск негайно почати виконувати свої зобов'язання.

Напередодні Аннан заявив, що ситуацію в Сирії, де з березня 2011 р. продовжується протистояння влади й опозиції, не можна пускати на самоплив, однак встановлювати тимчасові рамки антикризового плану, який міг би покласти край насильству, поки передчасно.
23 березня ЄС схвалив нові санкції проти Сирії.

З березня 2011 р. в Сирії триває протистояння влади й опозиції, яке загрожує перерости в повномасштабну громадянську війну. За оцінками ООН, в країні в результаті протистояння антиурядових сил і співробітників правоохоронних органів і армії вже загинули більше 8 тис. людей.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Теги: ООН
On Top