Сергій Бубка програв вибори президента МОК

Сергій Бубка, президент Національного олімпійського комітету України, не був обраний президентом Міжнародного олімпійського комітету (МОК). Президентом МОК став Томас Бах (Німеччина).

Сергій Бубка (на фото), президент Національного олімпійського комітету України, не був обраний президентом Міжнародного олімпійського комітету (МОК). Президентом МОК став Томас Бах (Німеччина).

Бах народився в 1953 р. у Вюрцбурзі (Німеччина). Професійний фехтувальник, в 1970-1980-х роках він виступав за збірну ФРН і став чемпіоном Олімпіади-1976 в Монреалі. З 1991 р. Бах - постійний член МОК. У 2000-2004 рр. і з 2006 р. і по теперішній час був віце-президентом МОК. Окрім цього Бах обіймає посаду голови юридичної комісії МОК.

Зараз у МОК 103 члени, тому переможцеві потрібно було набрати 52 голоси. У першому турі жоден з кандидатів їх не отримав, тому були проведені ще два раунди голосування. У третьому раунді президента МОК вибрали.

Як повідомляє офіційний сайт МОК, всього у виборах брали участь шість кандидатів.

На зміну нинішньому президентові МОК Жаку Рогге, окрім Сергія Бубки і Томаса Баха, могли прийти: Річард Карріон (Пуерто-Ріко), Чинг-ко В (Тайвань), Сер Мьянг Нг (Сінгапур) і Денис Освальд (Швейцарія).

Сергій Бубка програв вибори президента МОК

Томас Бах

Згідно процедурі, МОКНУВ обирає президента шляхом таємного голосування строком на вісім років. Повторно президент обирається на чотири роки. Представники країн, звідки родом кандидати, не можуть голосувати за своїх земляків.

МОК був заснований 23 червня 1894 р. у Парижі за ініціативою барона П'єра де Кубертена. Першим президентом МОК став грек Деметріус Вікелас.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся