ru ua

Сенцов здобув премію Платформи європейської пам’яті та сумління

Сенцов здобув премію Платформи європейської пам’яті та сумління Фото: Олег Сенцов (uk.wikipedia.org)

Нагороду від імені політв'язня отримав посол України в Словенії

Український режисер та політв'язень Кремля Олег Сенцов здобув премію Платформи європейської пам’яті та сумління. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Facebook посла України в Словенії Михайла Бродовича.

Зазначається, що посол від імені Сенцова отримав нагороду під час міжнародної конференції "Темна сторона місяця", яка проходить у місті Любляна (Словенія).

"Сьогодні, 14 листопада в парламенті Словенії відбулася надзвичайно приємна та непересічна подія - у рамках міжнародної конференції "Темна сторона місяця", мав честь отримати нагороду Платформи європейської пам'яті та сумління, якою відзначено українського режисера та політичного в'язня Кремля Олега Сенцова", - написав Бродович.

Посол відзначив демонстрацію солідарності з боку міжнародної спільноти з українськими політичними бранцями.

"Важливо змусити державу-агресора поважати права та свободи людини. Демократичне та правове суспільство не має і не може стояти осторонь цієї проблеми сучасності", - додав дипломат.

За інформацією PEN Ukraine, нагороду найближчим часом буде передано родичам Олега Сенцова в Україні.

Зазначимо, Платформа європейської пам'яті та сумління - міжнародний проект, покликаний досліджувати діяльність і злочини тоталітарних режимів у Європі в XX столітті та не допустити відновлення тоталітаризму в Європі. Від України членами Платформи є Український інститут національної пам'яті, Центр досліджень визвольного руху, Національний музей "Меморіал жертв Голодомору", Фонд збереження історії Майдану та Меджліс кримськотатарського народу.

Сенцов здобув премію Платформи європейської пам’яті та сумління

Нагадаємо, що в жовтні Сенцов отримав премію Сахарова.

Раніше РБК-Україна повідомляло, що 9 листопада заступник голови ФСВП Росії Валерій Максименко заявив, що зі здоров'ям Олега Сенцова нібито "все добре".

Сенцов припинив голодування 6 жовтня 2018 року. У своїй заяві політв'язень зазначив, що припиняє голодування у зв'язку з критичним станом здоров'я та патологічними змінами в організмі. За час голодування він схуд на 12 кг.