ru ua

У Сенат США внесли законопроект про розширення санкцій проти "Північного потоку-2"

У Сенат США внесли законопроект про розширення санкцій проти "Північного потоку-2" Фото: Сенат США (flickr.com/photos/faceme)

Документ повинен "уточнити і розширити" існуючі санкції проти російського газопроводу

В Сенат Сполучених Штатів внесли законопроект про розширення санкцій проти російського газопроводу "Північного потоку - 2". Документ посилює санкції законопроекту "Про енергетичну безпеку Європи", який блокує завершення будівництва газопроводу.

Про це повідомив один з його співавторів сенатор-республіканець Джон Баррассо.

За його словами, документ повинен "уточнити і розширити" існуючі санкції.

"Президент Росії Володимир Путін продовжує намагатися обійти ці санкції, і тому цей новий законопроект раз і назавжди прояснить, що ті, хто яким-небудь чином залучений в будівництво трубопроводу, зіткнуться з серйозними і негайними американськими санкціями", - зазначив Барроссо.

Законопроект підтримали п'ять членів палати від обох партій, включаючи сенатора від Техасу Теда Круза.

Зазначимо, що газопровід "Північний потік - 2" є проектом російського "Газпрому". Він повинен зв'язати Російську Федерацію з Німеччиною по дну Балтійського моря, в обхід транзитних держав. На цей момент його готовність становить 93%.

Трубопровід також несе загрозу для України, оскільки після завершення його будівництва, транзитний шлях до ЄС втратить стратегічну значимість, що може призвести до ескалації конфлікту з Росією.

Раніше очікувалося, що будівництво "Північного потоку-2" завершитися до кінця минулого року, проте після запуск газопроводу перенесли на кінець 2020 року.

Нагадаємо, що нові санкції проти "Північного потоку-2" планують ввести вже цього тижня.

Крім того, в Російській Федерації заявляли про намір добудувати газопровід "Північний потік-2", попри санкції США.