ru ua

Сайт Apple Developer Center, призначений для розробніків, зламано хакерами

Невідомі хакери зламали сайт для розробників Apple, викравши певний обсяг даних, пов'язаних з учасниками програми Apple Developer. Сервіс був атакований у четвер, 18 липня. Тоді ж був закритий доступ до нього з позначкою "з технічних причин".

Невідомі хакери зламали сайт для розробників Apple, викравши певний обсяг даних, пов'язаних з учасниками програми Apple Developer. Сервіс був атакований у четвер, 18 липня. Тоді ж був закритий доступ до нього з позначкою "з технічних причин", передає "Росія 24".

Читайте також: Google, Apple і Facebook хочуть розкривати дані про запити розвідки

Однією із цілей зловмисників, ймовірно, були персональні дані зареєстрованих користувачів ресурсу. В Apple кажуть, що конфіденційна інформація користувачів зберігалася в зашифрованому вигляді, і хакери не змогли отримати доступ до неї. Разом із тим компанія не виключає витік частини адрес e-mail.

Портал Developer Center надає розробникам доступ до розроблюваного Apple ПЗ, закритого для широкої громадськості. Прикладами можуть слугувати бета-версії iOS 7 або OS X Mavericks. Також з його допомогою розробники можуть організовувати поширення бета-версій власних програм. На сайті розміщуються і популярні в розробників закриті форуми, де вони обговорюють роботу над ПЗ та інші питання.

Відповідальність за подію пізніше взяв на себе британець турецького походження Ібрагім Баліч, який, щоправда, стверджує, що просто досліджував уразливість у системах Apple і виявив 13 "дірок" у Developer Center, тим самим сповістивши про це компанію.

Читайте також: Apple може перенести анонс iPhone 5S на кінець року

Всю інформацію про знайдені вразливості та приклад інформації, яка може виявитися вкраденою, було відправлено ​​Apple ще 19 липня. При цьому, за словами Баліка, він не отримав від Apple жодної відповіді на своє повідомлення про знайдені вразливості.

У квітні повідомлялося, що китайські ЗМІ і чиновники почали кампанію з дискредитації американської Apple, звинувачуючи її в зарозумілості і жадібності. Пекін не влаштовує небажання Apple інвестувати у країну, крім того, це може бути свого роду відповіддю на утиски китайської Huawei на телекомунікаційному ринку США.

Наприкінці лютого стало відомо, що кіберзлочинці атакували внутрішню комп'ютерну мережу IT-гіганта Apple, використавши шкідливу програму, що поширювалася через сайт для розробників програмного забезпечення. За повідомленням BBC, отримати доступ до секретних даних хакерам тоді не вдалося.

Читайте також: Нові моделі iPhone не зможуть приваблювати споживачів по-старому

Apple - американська компанія, яка займається виробництвом програмного забезпечення, персональних комп'ютерів, аудіоплеєрів і телефонів. Продає частину своєї продукції через власну мережу магазинів, які розташовані у США, Канаді, Великій Британії, Японії та інших країнах. На компанію працюють близько 60,4 тис. осіб. Штаб-квартира корпорації знаходиться в м. Купертіно (штат Каліфорнія). Капіталізація компанії досягла безпрецедентного рівня, перевищивши 600 млрд дол.