Саудівська Аравія вирішила не визнавати дипломи українських університетів через низьку якість освіти

Вівторок 04 жовтня 2011 17:27

Міністерство вищої освіти Саудівської Аравії вирішив не визнавати дипломи українських університетів через низьку якість освіти, повідомляє Arab News.
"Саудівські студенти, які навчаються в університетах України, зіштовхуються з великою проблемою, коли їхні дипломи не проходять перевірку справжності в Саудівській Аравії. Більшість саудівців в Україні вчаться за свій рахунок. Вони вирушили до України, щоб уникнути складної процедури отримання диплома в Саудівській Аравії", - кажуть в Саудівському університеті.
Генеральний директор відділу визнання дипломів в Міністерстві вищої освіти в Саудівській Аравії Абдулла бен Алі аль-Катані розповів, що ні один диплом, виданий українськими університетами, не був схвалений.
За його словами, "делегації Міністерства вищої освіти організували в останні кілька років кілька візитів до українських вузів для оцінки якості освіти. Вони повідомляли про численні порушення в університетах, які приймають іноземних студентів з дуже низькими оцінками, навіть у медичних навчальних закладах".
Аль-Катані зазначає, що багато студентів, які вивчали медицину в Україні спочатку закінчили літературні відділи Саудівських шкіл.
"Міністерство вищої освіти випустило строгі правила не затверджувати дипломи будь-якого українського вузу. Ми направили свої делегації для попередження саудівським студентам не вчитися в Україні або в будь-якому університеті, який не рекомендується в міністерстві", - сказав Аль-Кахтані.
Він додав, що саудівські студенти, які отримують освіту в вузах, не рекомендованих міністерством, повинні перевестися до іншого навчального закладу протягом шести місяців. В іншому випадку диплом не буде проходити перевірку автентичності.
Аль-Кахтані також сказав, що вони помітили, що в приватному секторі прийнято працевлаштовувати фахівців з дипломами університетів, яких немає в рекомендованому списку міністерства.
"Щоб цього уникнути, ми збираємося створити комітет з представниками декількох органів, які відповідатимуть за перевірку справжності дипломів в кожному секторі", - сказав Аль-Кахтані.

Раніше повідомлялося, що уряд Кувейту вирішив відмовитися від навчання своїх студентів у п'яти вузах України. У Харківському національному медичному університеті, який увійшов до числа тих, кому відмовили, пов'язують появу цієї інформації з недобросовісною конкуренцією на ринку освіти. Кувейтська газета Al Qabas повідомила 29 травня ц.р. про рішення уряду Кувейту відмовитися від навчання фахівців у Сумському державному університеті, Українській медичній стоматологічній академії Полтави, Харківському національному медичному університеті, Українській державній академії залізничного транспорту Харкова і Харківському національному університеті радіоелектроніки. Делегація міністерства вищої освіти Кувейту, відвідавши Україну, виявила "низький рівень постановки освіти" в названих вузах.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся