ru ua

Саудівська Аравія витратить на метро в Ер-Ріяді 22,5 млрд дол

Уряд Саудівської Аравії вкладає 22,5 млрд дол в проектування та спорудження першої мережі метрополітену в столиці країни Ер-Ріяді, передає Reuters.

Уряд Саудівської Аравії вкладає 22,5 млрд дол в проектування та спорудження першої мережі метрополітену в столиці країни Ер-Ріяді, передає Reuters.

Будівельні роботи зі спорудження метрополітену стартують в першому кварталі 2014 р., а завершиться проект в 2019

Проект включатиме в себе шість залізничних гілок метро загальною протяжністю 176 км, а також реалізацію інженерних систем і організацію руху потягів, які переміщуються без машиніста. Саудівські чиновники заявили, що це найбільший у світі проект з розвитку транспортної системи, який знаходиться в розробці.

Для реалізації проекту було організовано кілька консорціумів. Перший з них очолив американський будівельний гігант Bechtel Corp, який виграв контракт вартістю 9,45 млрд дол на спорудження двох гілок. Партнерами корпорації стали німецький Siemens Aktiengesellschaft і американська AECOM.

Фото: Проект метро в Ер-Ріяді

Главою другого консорціуму стала іспанська Fomento de Construcciones y Contratas, яка працюватиме з французькою Alstom Transport і південнокорейської Samsung C&T Corp над спорудженням трьох гілок метрополітену. Вартість проекту цього консорціуму склала 7,82 млрд дол.

Консорціум на чолі з італійською Ansaldo STS виграв контракт на 5,21 млрд дол. Її партнерами стали канадська Bombardier і індійська Larsen & Toubro.

Очікується, що цей проект послужить ключовим драйвером економічного зростання і стабілізує ситуацію із зайнятістю в Саудівській Аравії. Він також допоможе вирішити транспортну проблему і поліпшити екологічну обстановку.

Більш ніж два роки високих нафтових цін дозволяють Саудівської Аравії вкладати мільярди доларів в інфраструктурні проекти, спрямовані на підвищення рівня життя і пом'якшення соціальних потрясінь, причинами яких стали повстання в інших країнах арабського світу.

Значна частина коштів виділяється на розвиток транспортної системи по всій країні. Крім того, подібні проекти дозволять диверсифікувати економіку і зробити її менш вразливою від нафтових цін.