ru ua

С.Тігіпко відзвітував В.Януковичу про стан виконання бюджету

Віце-прем'єр Сергій Тігіпко відзвітував Президенту України Віктору Януковичу про стан виконання бюджету, повідомляє прес-служба Адміністрації Президента України.

За словами С.Тігіпка, уряд, працюючи над бюджетом 2010 р., намагався вирішити три основні завдання. «Перше - це консолідація державних фінансів. Тобто ми хотіли зменшити дефіцит бюджету і вийти на нормальний рівень фінансування. Друге питання - нам потрібно було активізувати банківську систему, щоб вона почала кредитувати економіку. Адже від банківської системи дуже багато чого залежить, і дуже погано, коли ринок кредитів для наших підприємств закритий. Третій блок - блок структурних реформ, які ми повинні були розпочати. Це була дерегуляція економіки, приватизація, це податкова реформа», - зазначив С.Тігіпко.

«Ми практично на 100% виконали державний бюджет», - наголосив віце-прем'єр. Він зауважив, що друга половина року хоча і буде більш важкою, однак і більш прибутковою для бюджету. «Можна говорити, що на першому етапі ми виграли ситуацію по консолідації бюджету, хоча варто зауважити, що зараз почнеться другий етап, коли нам потрібно повернути реструктуризований ПДВ за 2009 р., яке накопичив попередній уряд, і з вересня цього року ми повинні також вийти на автоматичне відшкодування ПДВ для прозорих компаній», - зазначив віце-прем'єр-міністр.

Що стосується кредиту МВФ, С.Тігіпко підкреслив, що він є дуже важливою підтримкою для практичного впровадження програми реформ: «Фактично ми упродовж двох років матимемо підтримку для реформування економіки. Ми зараз маємо покращення рейтингів держави».

Щодо роботи банківської сфери, віце-прем'єр підкреслив необхідність прийняття кількох законів, зазначивши потребу банківської консолідації.

Під час зустрічі глава держави окремо звернув увагу С.Тігіпка на питання формування цін на хліб та хлібобулочні вироби. Президент нагадав про ситуацію, що склалася днями у Черкаській обл., коли один із хлібокомбінатів безпідставно підняв ціну на свою продукцію.

В.Янукович також підкреслив, що Кабмін має ефективно використати перерву у роботі Верховної Ради з метою підготовки до початку роботи парламенту пакета необхідних законопроектів та проекту бюджету на 2011 р.