ua en ru

Ринок землі можна вводити, коли будуть кредити під 2–3%, - Палиця

Ринок землі можна вводити, коли будуть кредити під 2–3%, - Палиця Фото: робота у полі (з відкритих джерел)
Автор: РБК-Украина

Нардеп вважає, що ринок землі не можна вводити, доки держава не створить для цього необхідних умов

Ринок землі в Україні можна вводити лише тоді, коли нинішні власники паїв отримають рівні можливості з великим капіталом, а держава унеможливить рейдерство та беззаконня в цій сфері.

Про це заявив народний депутат, лідер партії "За майбутнє" Ігор Палиця під час форуму в Одесі.

"В Україні сьогодні 40% "білих плям" у геокадастрі, а президент і монобільшість уже хочуть продавати цю землю. Кому? Іноземцям. Як це буде відбуватися, я скажу: на одну "білу пляму" буде чотири акти й почнеться війна. Як у "Кайдашевій сім'ї" - за кожен шматочок цієї землі", - вважає народний депутат.

Палиця наголошує, що ринок землі не можна вводити, доки держава не створить для цього необхідних умов.

"Народні депутати з групи "За майбутнє" не голосували за цей закон і подали до Конституційного Суду, щоб припинити продаж землі, доки він не стане цивілізованим. Чи мають право продавати землю люди, у яких є паї? Мають. Але тільки тоді, коли в них буде альтернатива. А вона полягає в можливості взяти кредит під ведення власного господарства. Не під 15%, а під 2–3%, як у Європі. Як у тих капіталістів, які прийдуть сюди купувати їхню землю", - стверджує нардеп.

Він також наголосив, що одним із важливих аспектів цих умов є безпека та захищеність ринку.

"От коли у них буде така можливість, коли прокурор, поліціянт чи СБУ-шник будуть боятися навіть близько до них підійти, якщо вони не порушують закон…. Аж тоді це все можна виводити на цивілізований ринок землі", - наголосив нардеп.

Нагадаємо, раніше Ігор Палиця закликав владу підтримувати вітчизняних виробників ліків. За його словами, держава готова закуповувати за кордоном неефективні медичні засоби, замість того, щоб підтримувати вітчизняного виробника ліків.