ua en ru

Ринок нерухомості в Україні пожвавиться після відновлення Донбасу – експерт

Сфера житла в країні активізується при роботі основних галузей в східних регіонах

Сфера житла в країні активізується при роботі основних галузей в східних регіонах
Затяжна криза на ринку нерухомості в Україні закінчиться тільки після завершення бойових дій на Донбасі і відновлення регіону. Про це розповів віце-президент Ліги експертів України Андрій Гусельников.
"Ринок нерухомості - складова частина економіки, і коли вона "хворіє", то ж відбувається і зі сферою житла, - зазначив експерт. - Зараз у людей немає можливості купувати квадратні метри".

За словами фахівця, за статистикою у ВВП України - негативна динаміка, і з кожним роком країна виробляє ВВП все менше і менше. "Економіка не працює, а тим більше, зараз війна на сході країни, - зазначив Гусельников. - Там зруйновані основні галузі, за рахунок яких наповнювалися міські бюджети, і коли їх відновлять - невідомо. А щоб підняти економіку, потрібно відновити прибуткові сегменти ринку з ефективним виробництвом. Приміром, будівельну галузь".

Крім того, протягом останніх двох кварталів падають показники оренди житла - на даний момент попит на нього зменшився на 3%, сказав експерт. Прибуття переселенців з Донбасу на ринку нерухомості теж ніяк не відіб'ється, так як у багатьох з них часто немає грошей навіть на квиток в інше місто.

Більш позитивний прогноз пожвавлення сфери житла дає директор проектної групи "Архиматика" Олександр Попов. Він вважає, що ринок нерухомості активізується через півроку або рік, при сприяють політичних і економічних умовах.
Також експерт прогнозує невелике зростання цін на ринку житла через інфляцію. Кардинального підвищення не буде, так як спровокувати його може тільки суттєва активізація попиту, а передумов для цього поки немає.
"Собівартість будівництва зросла, але забудовники врахували це і за останні кілька місяців відкоригували ціни", - сказав Попов.
Фахівець зазначив, що зараз саме час починати роботу над проектами, будівництво яких розпочнеться на початку 2015 р. Таким чином ринок зможе через 1,5-2 роки задовольнити потреби покупців. І військові події на Донбасі на це ніяк не впливають, вважає експерт.

"У Центральній та Західній Україні політична ситуація стабільна - тут не йдуть військові дії і люди живуть звичайним життям, у тому числі купують житло, - пояснив Попов. - І якщо на початку року багато забудовників припиняли роботу над новими проектами, оскільки ситуація не була ясна в цілому по країні, то сьогодні більшість українців живуть, як раніше. Якщо сьогодні не проектувати нові об'єкти, через два-три буде дефіцит пропозиції. Особливо в Києві, де забезпеченість житлом залишається однією з найнижчих в Європі".
Також керівник враховує переїзд з Донбасу в інші регіони забезпечених українців. Ці люди вже зараз потребують житло і будуть купувати його в майбутньому, упевнений Попов.

Ринок нерухомості в Україні пожвавиться після відновлення Донбасу – експерт