Ринки акцій Європи відкрилися 29 грудня зростанням більшості провідних індикаторів

НовиниЕкономіка    29.12.2010 - 13:03

Ринки акцій Європи відкрилися 29 грудня 2010 р. зростанням більшості провідних індикаторів. На європейських торгових майданчиках сьогодні спостерігається активність слідом за зростанням більшості індексів в Азії і США, що, на думку експертів, відбиває загальний оптимізм на ринку. Аналітики вважають, що в даний час трейдери "не бажають бачити" погані новини, насилу переварюючи будь-який негатив. Крім того, активності сприяє і зростання цін на сировину, завдяки чому папери енергетиків демонструють впевнене зростання в перші години торгів, повідомляє РБК.

Сильні холоди в Європі викликали різке зростання цін на "чорне золото": у деякі моменти ціна на нафту марки Ligth Sweet досягала позначки в 91 дол./бар. На цьому тлі котирування британської нафтової компанії Tullow Oil підвищилися на 0,94%, а іспанської Repsol - на 0,82%. У "плюсі" сьогодні торгуються також цінні папери французького нафтового гіганта Total, дорожче на 1%, і британо-голландської Royal Dutch Shell (+1,44%).

У банківському секторі сьогодні спостерігається змішана динаміка котирувань, однак папери більшості компаній все-таки торгуються в "зеленому" секторі. Котирування німецького Deutsche Bank незначно підвищилися на 0,1%, що стало реакцією ринку на публікацію японськими фінансовими регуляторами списку "Топ 60" банків по всьому світу, які, на думку Токіо, "занадто великі, щоб збанкрутувати". DeutscheBank виявився у перших рядках цього рейтингу. Настільки ж незначне зростання демонструють котирування французького Societe Generale (+0,2%), чому сприяли заяви керівництва кредитної організації про те, що в 2011 р. європейські банки займуться оптимізацією своїх бізнес-моделей. Також зростання демонструють котирування британського HSBC і іспанського Banco Santander, додаючи в середньому по 0,1%.

У невеликому "плюсі" проходять торги для німецького промислового гіганта Siemens AG. Акції компанії подорожчали на 0,3% після того, як стало відомо, що Siemens отримав замовлення на 260 вітрових турбін для американської енергетичної компанії MidAmerican Energy Co мільярдера Уоррена Баффета. Сума контракту не повідомляється.

У позитивній траєкторії рухаються сьогодні котирування французької медіагрупи Lagardere ScA. Папери компанії подорожчали на 1% після того, як в американських ЗМІ з'явилися чутки про намір медіакорпорації з США поглинути бізнес Lagardere.
Станом на 12:25 британський індекс FTSE 100 знизився на 7,37 пункту (-0,12%) - до 6001,55 пункту, німецький DAX виріс на 14,39 пункту (+0,21%) - до 6986,49 пункту. Французький CAC 40 піднявся на 18,96 пункту (+0,49%) - до позначки 3877,68 пункту, швейцарський індекс SMI - на 2,56 пункту (+0,04%) - до 6571,62 пункту.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top