ru ua

Рябченко: "Укрзалізниця" та "Турбоатом" найближчим часом не будуть виставлятися на приватизацію

"Укрзалізниця" та "Турбоатом" найближчим часом не будуть виставлятися на приватизацію. Про це в ході сьогоднішньої онлайн-конференції заявив голова Фонду державного майна (ФДМУ) України Олександр Рябченко, передає кореспондент РБК-Україна.

"Укрзалізниця" ні. "Укрзалізниця" абсолютно крокує не в тому напрямку, щоб вийти на приватизацію. Це абсолютно інший напрямок", - сказав Рябченко і додав: "Турбоатом". Я не думаю, що він потребує приватизації. Якщо заради якихось надходжень до бюджету, але я не бачу підстав, щоб говорити про (його) приватизацію".

Він пояснив, що "на всяк випадок ми його включаємо в перелік об`єктів, які планується продати кожний рік, але ніколи не виставляємо на продаж". "Думаю, що в поточному році ми теж не будемо виставляти "Турбоатом" на продаж. Це хороша компанія. На найближчі роки вона замовленнями абсолютно завантажена і думаю, що 3-4 роки, можливо 5 років, це абсолютно прибуткова компанія з великим попитом на її продукцію, яка добре тримається на ногах, виграє в Росії, у росіян всі тендери на поставку продукції".

Також Рябченко повідомив, що інформація про очікування Мінфіном надходжень до бюджету від приватизації в 2013 році 13-14 млрд грн "до нас не надходила і в новій програмі приватизації зафіксована інша процедура відбору об`єктів великої приватизації на наступний рік".

"Якщо це буде іти паралельно, як це передбачено по закону, то тоді одночасно з обсягом, який планується, уряд має подати перелік об'єктів, які повинні дати цей обсяг. Може бути і 13 млрд грн, але має бути перелік тих об`єктів, які можна продати і які принесуть ці гроші. Нас не лякає обсяг грошей. Нас хвилює конкретний перелік об'єктів, який буде нам наданий, у ФДМ", - зазначив Рябченко.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Мінфін розробив пакет законопроектів, що дозволяє зібрати 7,4 млрд грн на реалізацію соцініціатів Президента.