ru ua

Російський "Газпром" і австрійська OMV підписали базову угоду про співпрацю.

"Газпром" і австрійська OMV підписали базову угоду про співпрацю, передає РБК. Угоду підписали голова правління "Газпрому" Олексій Міллер і генеральний директор, голова правління OMV Вольфганг Руттенсторфер.

Документ визначає умови і терміни реалізації "Газпромом" і OMV австрійської ділянки "Південного потоку", а також встановлює принципи і механізми взаємодії сторін на передінвестиційній стадії проекту.

Відповідно до угоди найближчим часом сторони приступлять до сумісної підготовки техніко-економічного обгрунтування (ТЕО) австрійської ділянки "Південного потоку". ТЕО міститиме докладну оцінку всіх технічних, юридичних, фінансових, екологічних і економічних характеристик і показників. Крім того, Газпром і OMV на паритетній основі заснують сумісну проектну компанію (СПК) для подальшого проектування, фінансування, будівництва і експлуатації ділянки "Південного потоку" на території Австрії продуктивністю не менше 5-10 млрд куб. м на рік.

В рамках реалізації проекту "Південний потік" на території Австрії передбачаються додаткові постачання природного газу компанії OMV в обсязі 2 млрд куб. м на довгостроковій основі.

"Сьогодні - важливий день в історії "Південного потоку". Австрія стала сьомою країною-учасницею сухопутної частини проекту, на міжурядовому рівні підтвердивши свою прихильність ідеї створення додаткового шляху транспортування російського газу в Європу. Одночасно Газпром уклав принципову угоду зі своїм партнером по реалізації "Південного потоку" на австрійській території. Відповідно до досягнутих на сьогоднішній день домовленостей основний маршрут газопроводу пройде по території, принаймні, семи європейських держав, протягнеться на тисячі кілометрів. Після закінчення реалізації проекту Південна і Центральна Європа будуть назавжди застраховані і від транзитних криз, і від холодних зим", - заявив О.Міллер.

"За рахунок "Південного потоку" зросте значення Баумгартена - газорозподільної станції OMV - як центральної газової платформи Європи. Також газорозподільному центру Central European Gas Hub, вже зараз однієї з найважливіших платформ по торгівлі газом в континентальній Європі, ця додаткова ліквідність додасть могутній стимул і посприяє тому, щоб перетворити його на провідний газовий центр континентальної Європи", - підкреслив В.Руттенсторфер.