Російський мільярдер Фрідман створює в США фонд проблемної нерухомості в 1 млрд дол

Середа 21 грудня 2011 14:37

Російський мільярдер Михайло Фрідман створює в США фонд проблемної нерухомості розміром 1 млрд дол. у пошуках "тихої гавані" на тлі економічних і політичних ризиків в РФ, пише Reuters з посиланням на Wall Street Journal.
"Очевидно, в Росії існує певний ризик політичної або економічної нестабільності", - сказав Фрідман в інтерв'ю газеті.
Співвласник "Альфа Груп" стане основним інвестором фонду, створеного спільно з американською компанією, що управляє, Rosen Partners. Інші вкладники не називаються.
Інвестиції будуть спрямовані на придбання проблемних активів у офісної та житлової нерухомості від Бостона до Майамі. Передбачається, що в результаті фонд збере близько 1 млрд дол.
Фрідман додав, що американський ринок найбільш регульований і ліквідний у світі, і в США найкращий захист для інвесторів.
За словами бізнесмена, він очікує річну прибутковість фонду вище 20 відсотків.
Десятки тисяч людей вийшли на вулиці російських міст на початку грудня, вимагаючи скасувати результати парламентських виборів в ході найбільш масових акцій протесту епохи Володимира Путіна. Частина іноземних інвесторів, побачивши репортажі західних телеканалів з вулиць Москви, вирішили не ризикувати і вивести гроші з фондового ринку РФ, обваливши індекси.
"Протести проти шахрайства на голосуваннях спровокували розпродажі на внутрішньому ринку і можуть призвести до більшого, ніж очікувалося, відпливу капіталу", - писали півтора тижні тому в огляді аналітики "Альфа Банку".
Фрідман є основним власником "Альфа Груп", активи якої зосереджені у фінансовому, промисловому та інших секторах російської економіки, в числі найбільших - великі частки в "ТНК-ВР", "Альфа-Банк", "Вимпелкомі", "Мегафону", Х5. Forbes оцінив статки Фрідмана на початок 2011 року в 15,1 млрд дол.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся