Російські дипломати можуть бути пов'язані з неонацистами в Угорщині, - FT

НовиниПолітика    28.11.2016 - 15:19
Фото: неонацистський рух "Національний фронт"
Фото: неонацистський рух "Національний фронт"

Влада Угорщини очікує повного звіту про роль РФ у фінансуванні неонацистського угруповання перед подачею офіційної скарги

Російські дипломати і люди у військовій формі РФ брали участь у відкритому тренуванні представників неонацистського руху "Національний фронт" (MNA) в Угорщині. Про це повідомляє Financial Times з посиланням на дані спецслужб країни.

За даними видання, поліція підозрює, що один з лідерів "Національного фронту" Іштван Дьоркош, який зараз заарештований і підозрюється у вчиненні кількох злочинів, отримував підтримку з Москви.

Обізнані джерела в британських спецслужбах зазначили, що про підтримку подібних груп з боку Російської Федерації було відомо протягом декількох років. Однак це питання не піднімалося через сильні політичні зв'язки Будапешта з Москвою і через можливу відмову Росії від спільних з Угорщиною економічних проектів.

Наголошується, що про підтримку Росією вкрай правих груп в Європі давно ходять чутки. Але саме недавні події в Угорщині надали нові докази тривалих спроб Москви культивувати ультраправих екстремістів.

У свою чергу міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що дочекається повного звіту про роль РФ у фінансуванні неонацистського угруповання перед тим, як подавати офіційну скаргу.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Угорщина надасть Україні 50 млн євро на реалізацію інфраструктурної програми.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top