Росія веде проти України війну нового покоління, - експерт
Україна стикається з "війною нового покоління"
Провідний експерт з питань національної та міжнародної безпеки доктор Філіп Карбер у своєму інтерв'ю для The Ukrainian Weekly впевнений, що Україна стикається з "війною нового покоління", яку Росія тестує і вдосконалює на Донбасі.
Карбер вважає, що указ президента Росії Володимира Путіна від 18 лютого 2017 року щодо офіційного визнання документів ОРДЛО мотивовано тим, що він змушений прийняти моральне зобов’язання щодо етнічних росіян "відчувати себе частиною Батьківщини". Інша причина, на думку експерта, полягає в тому, що Росія наближається до точки прийняття рішення.
"Або спробувати перевизначити розділову лінію і спостерігати за нею, а це означає, що і Донбасу, і Криму будуть надаватися російська допомога у вигляді субсидій… або росіянам доведеться втрутитися і покласти край війні з військової точки зору", - зазначив він, додавши, що визнання проксі- документів надає Росії "такий варіант".
Військовий експерт, який провів загалом 177 днів на передовій, зазначає, що українська армія збільшила в 5 разів свої бойові потужності у порівнянні зі станом у 2014 році. До того ж, після трьох років війни, за словами Карбера, "Київ краще підготовлений, щоб протистояти і протидіяти російській витонченій інформаційно-пропагандистській війні".
"За шкалою "від одного до п’яти", Україна пройшла від "мінус одного" до "чотирьох"… Україна стала сильнішою та мудрішою… у своїй протидії інформаційній війні, заснованій на високих стандартах точності у військової звітності та питаннях, пов’язаних зі збройними силами", - зазначив він.
Карбер також закликав до більшого громадського терпіння, з огляду на те, що війна виснажує ресурси та гроші. Він зазначив, що для залучення "серйозних людей із досвідом" на посади середньої ланки, їм необхідно платити більше, оскільки війна займає від третини до половини часу президента країни, "він не зосереджений на вирішенні проблем тільки цієї або іншої сфери".
"Слово "реформа" просто вимовляється і важко реалізується… Причина в тому, що інституції творять не тільки структуру, але і культуру всередині них. Для цього недостатньо просто призначити нового голову… Один з ключових моментів – бути спроможними створити процвітаючу економіку, але з огляду на великий борг, часткову енергетичну залежність України від Росії та фінансування надзвичайно дорогої війни, Україні не вистачає капіталу, щоб здійснити (цей) вибух можливостей для подолання недуги", - зазначив експерт.