ua ru

Росія збільшила експорт пива в Україну всупереч ембарго

Росія збільшила експорт пива в Україну всупереч ембарго Фото: РФ продовжує експорт пива в Україну

Основна частина експорту припала на продукцію "Очаково", "Липецькпива" і Московської пивоварної компанії

Російська Федерація збільшила експорт пива в Україну всупереч ембарго. Так, на частку України в структурі експорту російського пива за підсумками півріччя припало понад 60%, а обсяг постачань збільшився більш ніж в три рази, повідомляє "Коммерсант".

Як наголошується, основна частина експорту припала на продукцію "Очаково", "Липецькпива" і Московської пивоварної компанії (МПК).

Так, за даними митної статистики РФ, в першому півріччі 2016 року обсяг експорту пива з Росії зріс в 1,6 рази - з 5,99 млн до 9,71 млн дал.

"Головним драйвером зростання стала Україна: постачання туди за цей період зросли в 3,3 рази - з 1,86 млн до 6,06 млн дал. Таким чином, в загальному обсязі експорту Україна зайняла 62,4%. Настільки істотне зростання відвантажень сталося в умовах запровадженого Україною ембарго на ввезення товарів з Росії, в перелік яких потрапило і пиво. Ембарго діє з 10 січня 2016 року і в даний час його строк встановлено до 31 грудня 2017 року", - йдеться в повідомленні.

Комі того поставки російського пива на територію України підтвердили і в Центральній акцизній митниці РФ. Збільшення експорту пива в Україну в цьому році зафіксував також російський Центр досліджень федерального і регіональних ринків алкоголю (ЦДФРРА).

Зокрема, у відділі продажів "Липецькпива" повідомили, що в цьому році були підписані контракти з чотирма великими компаніями з ДНР і ЛНР на поставку пива. Також співрозмовник видання заявив, що в тих же регіонах присутня продукція "Очаково" та МПК.

Разом з тим, міжнародні виробники пива Efes, Carlsberg, Anheuser-Busch InBev і Heineken заявили, що не возять продукцію з Росії в Україну.

За даними директора ЦДФРРА Вадима Дробиза, крім пива на непідконтрольні владі України території ЛНР і ДНР поставляються і інші російські алкогольні товари, зокрема горілка і вино.

"Це роблять ті компанії, які або вже знаходяться під санкціями, як, наприклад, кримська "Масандра", або ті, хто не боїться під них потрапити", - заявив Дробиз.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в результаті закриття ринків Російської Федерації, Україна втратила не менше 15 млрд доларів.