Росія вирішила повторити конфіскацію пенсійних накопичень в 2015 р

Вівторок 05 серпня 2014 18:54
Уряд РФ прийняв рішення продовжити на 2015 рік мораторій на формування накопичувальної частини пенсій, повідомило у вівторок Міністерство праці.

Уряд РФ прийняв рішення продовжити на 2015 рік мораторій на формування накопичувальної частини пенсій, повідомило у вівторок Міністерство праці.

"При обговоренні проектів федерального бюджету і бюджету ПФР уряд Росії прийняв рішення направити в 2015 році кошти страхових внесків на обов'язкове пенсійне страхування в повному обсязі на формування та фінансування страхової пенсії в розподільній складової пенсійної системи. Відповідно, ті внески, які в 2015 році повинні були піти в накопичувальну складову, збільшать пенсійні права громадян у розподільній складової", - цитує прес-служба Мінпраці слова глави відомства Максима Топіліна.

У вівторок газета "Ведомости" з посиланням на анонімних федеральних чиновників повідомила, що уряд обговорює ідею продовжити мораторій на пенсійні накопичення в 2015 році, після того як влада витратили конфісковані у громадян в поточному році $8 мільярдів на освоєння Криму і боротьбу з кризою

Отримати коментар Мінфіну і Мінекономіки, активно заперечувала проти продовження мораторію, отримати поки не вдалося.

У червні міністр фінансів Антон Силуанов казав, що влада не буде повторювати в 2015 році конфіскацію накопичень, викликала подив у фінансистів та деяких чиновників, які посилалися на кризу довіри до пенсійної системи і послідовності держполітики.

Ще одним критиком конфіскації виступав міністр економіки Олексій Улюкаєв.

На продовженні мораторію наполягав соціальний блок уряду, сказав "Ведомостям" високопоставлений федеральний чиновник. За його словами, вже зараз очевидно суттєве недофінансування доручень президента РФ - приблизно на 500 мільярдів рублів, у тому числі доручень з соціальної тематики. Було два варіанти: різати витрати або заморожувати накопичення, обране рішення, яке здалося політично більш прийнятним, сказав співрозмовник газети.

"...Часто неефективна накопичувальна складова забирає гроші у громадян при формуванні коштів пенсійних накопичень, так і при призначенні відповідних пенсійних виплат (на стадії виплати), - цитує прес-служба Мінпраці слова Топіліна. - Вигоду у даному разі отримують тільки фінансові організації, оскільки їм, по суті державою, в обов'язковому порядку перераховуються внески громадян у величезних обсягах, тоді як жодної реальної відповідальності, в тому числі у вигляді стягнення з них відсотків за користування внесків громадян, вони не несуть... В даний час опрацьовується детальний механізм даного рішення".

"...Цей маневр не пов'язаний з яким-небудь дефіцитом пенсійної системи, а спрямований на свідоме посилення її солідарного характеру в рамках стандартних походів до соціального страхування громадян".

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся