Росія втратила близько 1,5 млрд доларів через торгову війну з Туреччиною

НовиниПолітика    17.04.2017 - 21:44
Фото: президенти РФ і Туреччини
Фото: президенти РФ і Туреччини

Загалом на програму імпортозаміщення РФ витратила близько 570 млн доларів

Росія втратила від 1,3 до 1,5 млрд доларів через мито на поставки зерна в Туреччину, введені у відповідь на заборону імпорту турецьких помідорів у Росію. Такі дані наведено у звіті, підготовленому спільно експертами Інституту Гайдара і Російської академії народного господарства і державної служби (РАНХиГС).

Водночас, за даними експертів, торгова війна з Туреччиною звільнила нішу в Росії для місцевих виробників помідорів і огірків ємністю півмільярда доларів. Хоча автори звіту вказують на те, що імпортні турецькі помідори, які займають приблизно 43% від усіх імпортних помідорів у РФ, обходилися російському покупцеві дешевше, ніж вітчизняні.

Росія ввела продовольче ембарго проти Туреччини після того, як у листопаді 2015 року турецькі винищувачі збили російський бомбардувальник Су-24, що виконував бойове завдання в Сирії. Незважаючи на поступове потепління відносин із Туреччиною влітку 2016 року, яке призвело до поступового зняття ембарго з низки товарів (цитрусових, кісточкових, цибулі, цвітної капусти, гвоздики і брокколі), ембарго на томати збереглося, вказують автори звіту.

"Туреччина наполегливо просила скасувати заборону, але Мінсільгосп РФ, грунтуючись на тому, що програма імпортозаміщення вже профінансована урядом і бізнесом, прохання відхилив", - йдеться у звіті.

Усього, за розрахунками експертів Інституту Гайдара і РАНХиГС, загальні витрати держави і бізнесу на програму імпортозаміщення склали 34,2 млрд рублів. При курсі долара 60 рублів за долар це становить приблизно 570 млн доларів.

Нагадаємо, в березні 2017 року Туреччина відмовила Росії в безмитному ввезенні російського зерна, кукурудзи та соняшникового шроту. Ставка мита склала 130%, що по факту означає припинення поставок російського зерна в Туреччину.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top