Росія передала ООН занижені дані про військові витрати за 2016

Росія передала ООН занижені дані про військові витрати за 2016
Фото: російська армія (мультимедіа.міноборони.рф)

РФ майже вдвічі занизила дані про витрати на оборону в минулому році

Російська Федерація передала Управлінню ООН з питань роззброєння занижені дані про військові витрати за 2016 рік, передають російські ЗМІ.

Зокрема, Росія повідомила ООН, що за 2016 рік витратила 2 трлн рублів, що, за оцінками РБК, на 83% (1,7 трлн рублів) нижче витрат російського бюджету на національну оборону.

Крім того, повідомляється, що завідувач лабораторії військової економіки Інституту Гайдара Василь Зацепін за стандартом ООН розрахував, що сумарні витрати РФ на оборону в 2016 році склали 4,93 трлн рублів. Таким чином, передані Росією відомості в ООН можуть бути занижені більш ніж в два рази. Цей розрив може пояснюватися секретною частиною бюджету. Зокрема в 2016 році до 22% витрат російського бюджету проходило за закритими статтями.

Нагадаємо, раніше президент Росії Володимир Путін заявив, що РФ в 2018 році скоротить витрати на оборону. У той же час скорочення витрат не торкнеться планів по переоснащенню армії та флоту.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся